کسب رتبه های تک رقمی کنکور ارشد صنایع غذایی 1403

آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین

آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین

آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین به چه صورت است؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

چرا آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین مهم است؟

آزمون اندیس فرمالین مشخص کننده میزان پروتئین موجود در آب میوه میباشد که هدف از انجام آن اندازه گیری اسیدهای آمینه میباشد. بر اساس آزمون اندیس فرمالین میتوان به تقلبی بودن کنسانتره پی برد، از این رو اندازه گیری اندیس فرمالین کنسانتره دارای اهمیت میباشد.

چنانچه کنسانتره خریداری شده تقلبی باشد اندیس فرمالین محصول نهایی تولید شده از چنین ماده اولیه ای با مشکل مواجه خواهد شد. در حالت کلی میتوان اینگونه نتیجه گیری نمود که اندیس فرمالین در اثر استفاده از هر نوع ماده افزودنی دچار تغییر شده و از حد نرمال خود خارج خواهد شد. آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین سیب ، انگور ، پرتغال ، آلبالو به علت تقلبات، مهم می باشد.

 

آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین در آبمیوه

روش آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین در آبمیوه

1.بیست و پنج میلی لیتر از آب میوه و یا معادل آن کنسانتره را به یک بشر منتقل می کنیم و روی بهم زن مغناطیسی گذاشته در حال بهم زدن نمونه را به وسیله هیدراکسید سدیم تا pH 8.1 خنثی میکنیم.

2. ۱۰ میلی لیتر محلول فرمالدئید را در حال بهم زدن اضافه میکنیم ، بعد از تقریبا یک دقیقه با محلول سود ۰/۱ نرمال تا رسیدن به پ هاش 8.1 تیتر میکنیم و حجم هیدراکسید بکار رفته را یادداشت می نمائیم .

این مقاله رو از دست نده:  آزمایش میکروبی آب به روش MPN

3. نحوه محاسبه نتیجه آزمون اندازه گیری اندیس فرمالین به صورت زیر است:

۰/۱  ۱۰۰۰x V x = اندیس فرمالین

V: حجم هیدراکسید سدیم بکار رفته بر حسب میلی لیتر

 

4.  اگر در نمونه SO2 موجود باشد چند قطره H2O2 اضافه میکنیم.

 

دوره متخصص آزمایشگاه مواد غذایی

مجموعه علم فود به عنوان همکار آموزشی سازمان غذا و دارو، دو دوره آموزشی در زمینه آزمایشات کنترل کیفیت مواد غذایی که شامل آزمایشات کنترل کیفیت میکروبی مواد غذایی و آزمایشات کنترل کیفیت شیمی مواد غذایی می باشد را به صورت کاملا عملی و مهارت محور در سایت علم فود ارائه میدهد. این دوره ها در آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی ضبط شده و آزمون های مهم و نکات مهم آزمایشات مواد غذایی در دوره آموزش داده شده است.

بعد از گذراندن دوره های آزمایشگاه شیمی و میکروب مواد غذایی میتوانید، گواهینامه مورد تایید سازمان غذا و دارو نیز با مجموعا 10 امتیاز بازآموزی کسب کنید. برای آشنایی با دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی بر روی ثبت نام و شروع یادگیری کلیک کنید:

دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

 

دوره بدو استخدام مسئولین فنی صنایع غذایی

در دوره بدو استخدام مسئولین صنایع غذایی که در سایت علم فود به صورت ویدیویی و در بستر اپلیکشین ارائه شده است تمامی مباحث مهمی که مسئولین صنایع غذایی در بدو ورود به واحد تولیدی باید بدانند آموزش داده شده است. بعد از گذراندن دوره گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز بازآموزی ارائه میشود. برای آشنایی با دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

این مقاله رو از دست نده:  اندازه گیری اسیدیته چربی استخراجی

دوره تخصصی مسئول فنی

دوست عزیز علم فودی، با مراجعه و عضویت در سایت علم فود میتونی به کلی مقاله در زمینه صنایع غذایی و دوره های تخصصی صنایع غذایی دسترسی داشته باشی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 3.8 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی