5 مورد از آزمون های کنترل کیفی شیر+ ویدئو آموزش

آزمایشات کنترل کیفیت شیر

آزمون های کنترل کیفی شیر چیست؟ سلام دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با آزمون های کنترل کیفی شیر انتخاب کردید. گروه علم فود، یک ویدیو آموزشی هم برای آزمایشات کنترل کیفت شیر تهیه کرده است. که شما میتونید در همین مقاله، این ویدئو رو ببینید و به صورت کاملا عملی با این آزمون ها آشنا بشید. پس تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

راستی، شما میتونید با دنبال کردن پیج اینستاگرام علم فود به کلیی مطالب و ویدیوهای آموزشی متنوع و کاربردی در زمینه صنایع غذایی دست پیدا کنید. پس این فرصت رو از دست ندید. فقط کافیه بر روی عکس زیر کلیک کنید تا به دنیای علم مواد غذایی وارد بشید.

آزمایشات کنترل کیفیت شیر

آزمایشات کنترل کیفی شیر

آزمون اندازه گیری دانسیته شیر

برای انجام این آزمون ابتدا نمونه شیر را درون یک مزور میریزیم. تقریبا دو سوم مزور باید از شیر پر باشد. سپس دستگاه لاکتودانسیمتر را درون شیر قرار میدهیم. اجازه بدهید تا لاکتودانسیمتر ساکن بماند. بعد هم درجه هم تراز با سطح شیر را یادداشت کنید. هم زمان دمای شیر را نیز اندازه بگیرید.

توجه: نحوه خواندن لاکنودانسیمتر مهم است و به دما بستگی دارد. پس حتما مقاله روش خواندن لاکتودانسیمتر را در سایت علم فود مطالعه کنید.

آزمون تست الکل شیر

این آرمون یک روش ساده و یکی از آزمون های کنترل کیفی شیر است. در این روش باید مقدار مساوی از الکل و نمونه شیر را به کمک پیپت بردارید و درون لوله آزمایش بریزید و سپس با اتانول 68% مخلوط کنید. در تست الکل، لخته شدن و عدم لخته شدن شیر بررسی میشودو در این آزمون اگر شیر لخته شود به معنای اسیدیته بالای شیر است.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100 آزمون های میکروبی عسل

***دوست عزیز علم فودی، اگر می خواهید با روش های دیگر اندازه گیری اسیدیته شیر آشنا شوید، بر روی عکس زیر کلیک کنید.***

روش های اندازه گیری اسیدیته شیر

آزمون تشخیص نشاسته در شیر

افزودن نشاسته در شیر، یکی دیگر از انواع تقلبات در شیر است. بنابراین اندازه گیری نشاسته در شیر، یکی از آزمون های کنترل کیفیت شیر محسوب میشود. در این آزمون چند قطره رنگ ید به شیر اضافه میکنیم. تشکیل رنگ آبی، نشان دهنده وجود نشاسته است. نمونه ای که حاوی نشاسته باشد، آبی میشود. نمونه شیری هم که نشاسته نداشته باشد، به همان رنگ باقی میماند.

 

آزمون تشخیص نمک در شیر

یکی دیگر از آزمون های کنترل کیفیت شیر، آزمون تشخیص نمک در شیر است. در این آزمون 1cc از نمونه شیر را به کمک پیپت درون لوله آزمایش میریزیم. سپس چند قطره کرومات پتاسیم 10% را به نمونه اضافه کنید. نمونه را هم بزنید. سپس 2cc نیترات نقره را به مخلوط اضافه کنید. و دوباره هم بزنید. سپس دوباره 3cc نیترات نقره را به مخلوط اضافه کنید. اگر رنگ زرد مشاهده کردید، دلیل آن وجود نمک است. اگر رنگ قهوه ای  قهوه ای آجری مشاهده کردید، نمونه فاقد نمک است.

***دوست عزیز علم فودی، اگر می خواهید با سریعترین روش های تشخیص تقلب در شیر و لبنیات آشنا شوید، بر روی عکس زیر کلیک کنید.***
روش های تشخیص تقلب در شیر

آزمون تست جوش شیر

آزمون جوشاندن هم یک از آزمایشات کنترل کیفیت شیر است.  در این آزمون مخلوطی از شیر را در یک لوله آزمایش میریزیم و به کمک یک گیره آن را در بن ماری قرار میدهیم و دمای بن ماری را تنظیم می کنیم. اگر در این آزمون شیر لخته شود، نشان دهنده نامناسب بودن کیفیت شیر است.

این مقاله رو از دست نده:  آزمون های کمپوت گیلاس (آزمایشات کمپوت گیلاس)

دوره آموزشی متخصص آزمایشگاه مواد غذایی 

مجموعه علم فود، دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی و آزمایشگاه شیمی مواد غذایی را به صورت کاملا عملی و تحلیلی تهیه کرده است. در این دوره آزمایش های مهم شیمی مواد غذایی از جمله جدول تغذیه ای مواد غذایی که جزء آزمایشات مهم هستند به صورت کاملا عملی آموزش داده شده است.

از مواردی که در دوره عملی آزمایشگاه شیمی آموزش داده شده میتوان به اندازه گیری پروتئین، چربی، قند، نمک، اسیدیته، خاکستر، دانسیته، رطوبت و آزمایشات مهم دیگر مانند اندازه گیری نشاسته در فراورده های گوشتی و اندازه گیری اسیدیته، پراکسید استخراجی روغن و اندازه گیری فیبر خام در مواد غذایی، اندازه گیری کلسیم در مواد غذایی و غیره اشاره کرد.

دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

همچنین در دوره آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی سعی شده چالش های احتمالی در آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی بررسی و راه حل هایی برای آن ارائه گردد. نحوه رقت سازی، ساخت محیط کشت، بررسی استاندارد، نحوه افزودن مکمل ها و نحوه کشت و شمارش میکروارگانیسم های مهم و مشترک بین مواد غذایی در این دوره آموزش داده شده است. برای آشنایی با این دوره ها بر روی ثبت نام و شروع یادگیری دوره های شیمی و میکروب کلیک کنید (با امکان دریافت گواهینامه مورد تایید سازمان غذا و دارو).

این مقاله رو از دست نده:  اندازه گیری pH پنیر

 

دوره بدو استخدام مسئولین فنی صنایع غذایی

در دوره بدو استخدام مسئولین صنایع غذایی که در سایت علم فود به صورت ویدیویی و در بستر اپلیکشین ارائه شده است تمامی مباحث مهمی که مسئولین صنایع غذایی در بدو ورود به واحد تولیدی باید بدانند آموزش داده شده است. بعد از گذراندن دوره گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز بازآموزی ارائه میشود. برای آشنایی با دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی مسئول فنی

دوست عزیز علم فودی، با مراجعه و عضویت در سایت علم فود میتونی به کلی مقاله در زمینه صنایع غذایی و دوره های تخصصی صنایع غذایی دسترسی داشته باشی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 4.8 / 5. تعداد رای: 64

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی