کسب رتبه های تک رقمی کنکور ارشد صنایع غذایی 1403

آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده

آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده 

آزمایشات کنسروهای غذایی را عملی یاد بگیرید. آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده چگونه انجام میشود؟ چگونه درصد وزن آبکش شده را در مواد غذایی کنسروی اندازه بگیریم؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با آزمون درصد وزن آبکش شده مواد غذایی کنسروی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

ابزار آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده

ابزار مورد نیاز آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده شامل موارد زیر است:

  • شیشه ساعت
  • ترازوی دیجیتال
  • سبد

 

روش آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده

روش آزمون اندازه گیری درصد وزن آبکش شده مواد غذایی کنسروی به شرح زیر است:

بعد از باز کردن کنسرو به میزان پری ،قوطی روی پشت آن را با ماژیک علامت گذاری می کنیم. محتویات کنسرو را روی آبکش که با شیشه ساعت وزن شده، خالی می کنیم تا مایع کنسرو از آن خارج شود ظرف یا سبد را ۲ دقیقه بصورت مورب نگهدارید تا تمام مایعات از آن خارج شود. دوباره سبد و شیشه ساعت و محتویات کنسرو را وزن میکنیم. وزن سبد و شیشه ساعت را از آن کم کرده تا وزن محتویات بدست آید. فرمول محاسبه درصد وزن آبکش شده کنسروهای غذایی به صورت زیر است:

اندازه-گیری-درصد-وزن-آبکش-شده

دوره آموزشی کنترل کیفیت و تولید کنسرو های غذایی

کنترل کیفیت و آزمایشگاه محصولات کنسروی

کنسرو

مجموعه علم فود به عنوان همکار آموزشی غذا و دارو، آموزش آزمایشگاه میکروبی و شیمی محصولات کنسروی را به صورت عملی و تحلیلی تهیه کرده است. در این دوره آزمایش های مهم شیمی و میکروبی طبق استاندارد محصولات کنسروی به صورت عملی آموزش داده شده است. برای آشنایی و ثبت نام در این آموزش بر روی مشاهده دوره کلیک کنید. (بعد از گذراندن این دوره امکان دریافت گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 10 امتیاز وجود دارد).

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100 آزمون های غلات حجیم شده

دوره بدو استخدام مسئولین فنی صنایع غذایی

در دوره بدو استخدام مسئولین صنایع غذایی که در سایت علم فود به صورت ویدیویی و در بستر اپلیکشین ارائه شده است تمامی مباحث مهمی که مسئولین صنایع غذایی در بدو ورود به واحد تولیدی باید بدانند آموزش داده شده است. بعد از گذراندن دوره گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز بازآموزی ارائه میشود. برای آشنایی با دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی مسئول فنی

 

دوست عزیز علم فودی، با مراجعه و عضویت در سایت علم فود میتونی به کلی مقاله در زمینه صنایع غذایی و دوره های تخصصی صنایع غذایی دسترسی داشته باشی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 4 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی