علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی،علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

علامت های روی بسته بندی مواد غذایی چیه؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با علامت های روی بسته بندی مواد غذایی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

علامت های روی بسته بندی مواد غذایی چیه؟

سیب سلامت

سیب سلامت از مهم ترین علامت های روی بسته بندی مواد غذایی است که نشان دهنده این است که شرکت تولید کننده پروانه بهداشتی و ساخت را از معاونت غذا و دارو دریافت کرده و مورد تایید غذا و دارو بوده است.

علامت های روی بسته بندی مواد غذایی1

علامت استاندارد ملی ایران

وجود علامت استاندارد ملی از دیگر علامت های روی بسته بندی مواد غذایی بر روی محصول نشان میدهد که تولید و ویژگی های محصول طبق قوانین استاندارد ملی بوده است.

علامت استاندارد ملی، علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

علامت مواد غذایی پرتودهی شده

مواد غذایی پرتودیده هم یک علامت مخصوص به خود دارند که اگر ماده غذایی تحت فرآیند پرتودهی قرار گرفته باشد مانند ادویه ها و خشکبار حتما این علامت و عبارتی که نشان دهنده پرتودهی شده باشد بر روی بسته بندی مواد غذایی درج شود ( اگر به بالا رفتن اطلاعاتتون در زمینه پرتودهی مواد غذایی علاقه مند هستند، مقاله پرتودهی مواد غذایی را حتما در سایت علم فود مطالعه کنید.)

مواد غذایی پرتودهی شده، علامت استاندارد ملی، علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

علامت چتر

علامت چتر یکی دیگر از علامت های روی بسته بندی مواد غذایی است که روی بسته بندی محصولات خشک این نشانه را میبینید. این نشانه که گاهی با قطرات باران و گاهی بدون قطرات باران آن را مشاهده میکنید به این معنی است که این محصول را نباید در جای مرطوب قرار داد.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100 کارگاه بسته بندی سبزیجات

علامت چتر،علامت های روی بسته بندی مواد غذایی(1)

علامت چنگال و فنجان

علامت چنگال و فنجان هم یکی دیگر از علامت های روی بسته بندی مواد غذایی است که نشان دهنده این است که بسته بندی از نظر شیمیایی مشکلی برای ماده غذایی و مصرف کننده ایجاد نمیکند و یک بسته بندی امن است.

علامت چنگال و فنجان، علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

 

علامت استاندارد ایزو9001

یکی از علامت های روی بسته بندی مواد غذایی که مشاهده میشود علامت استاندارد ایزو9001 است که تمام محصولات هم این علامت را ندارند. هر محصولی که این استاندارد را داشته باشد به این معنا است که شرکت تولیدکننده آن محصول تضمین میکند تا کیفیت محصول تولیدی همیشه ثابت باشد.

 

علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

علامت EAC

این علامت که بر روی بعضی از بسته بندی ها مواد غذایی مشاهده میشود نشان دهنده این است که که این محصول با قوانین گمرک اوراسیا مطابقت دارد.

علامت EAC،علامت های روی بسته بندی مواد غذایی

 

علامت حلال

علامت حلال روی بسته بندی مواد غذایی نشان دهنده این است که شرایط تولید، فرمولاسیون و نگهداری و حمل و نقل ماده غذایی طبق قوانین اسلامی بوده است.

علامت-حلال،علامت-های-روی-بسته-بندی-مواد-غذایی

دوره آموزشی متخصص آزمایشگاه مواد غذایی

مجموعه علم فود با همکاری یکی از آزمایشگاه های همکار غذا و دارو و سازمان دامپزشکی، دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی و آزمایشگاه شیمی مواد غذایی را به صورت کاملا عملی و تحلیلی تهیه کرده است. در این دوره آزمایش های مهم شیمی مواد غذایی از جمله جدول تغذیه ای مواد غذایی که جزء آزمایشات مهم هستند به صورت کاملا عملی آموزش داده شده است. از مواردی که در دوره عملی آزمایشگاه شیمی آموزش داده شده میتوان به اندازه گیری پروتئین، چربی، قند، نمک، اسیدیته، خاکستر، دانسیته، رطوبت و آزمایشات مهم دیگر اشاره کرد.

این مقاله رو از دست نده:  فرم تعهدنامه مسئول فنی سازمان غذا و دارو(فرم11)

همچنین در دوره آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی سعی شده چالش های احتمالی در آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی بررسی و راه حل هایی برای آن ارائه گردد. نحوه رقت سازی، ساخت محیط کشت، بررسی استاندارد، نحوه افزودن مکمل ها و نحوه کشت و شمارش میکروارگانیسم های مهم و مشترک بین مواد غذایی در این دوره آموزش داده شده است. برای آشنایی با این دوره ها بر روی ثبت نام و شروع یادگیری دوره های شیمی و میکروب کلیک کنید.

دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

دوست عزیز علم فودی اگر می خوای از دوره های تخصصی که علم فود برگزار میکنه باخبر بشی و کلی مطلب علمی در زمینه صنایع غذایی یاد بگیری علم فود رو در اینستاگرام هم دنبال کن (کافیه روی عکس زیر کلیک کنی تا وارد پیج علم فود بشی):

آزمایش میکروبی شیر

علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 3.5 / 5. تعداد رای: 6

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی