صفر تا 100 روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی

طرز کار با اتوکلاو آزمایشگاهی، روش کار با اتوکلاو در آزمایشگاه

روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی چیست؟ طرز کار با اتوکلاو در آزمایشگاه مواد غذایی چیست؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

کاربرد اتوکلاو در آزمایشگاه چیست؟

اتوکلاو و آزمایشگاه میکروبی دو جز جدا نشدنی از هم هستند. اتوکلاو در بسیاری از زمینه ها مانند میکروب شناسی، پزشکی، دامپزشکی ، قارچ شناسی ، دندان پزشکی و … مورد استفاده دارد. ظروف شیشه ای، زباله های پزشکی، ظروف آزمایشگاهی، محیط های کشت و موادی هستند که توسط اتو کلاو استریل می شوند.

امروزه استفاده از اتوکلاو برای استریل کردن زباله های بیمارستانی به سرعت رایج شده است. اتوکلاو دستگاهی است که برای استریل کردن مواد و تجهیزات در آزمایشگاه توسط فشار شدید بخار در دمای ۱۲۱ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه عمل می کند. البته این زمان به نوع ماده و محتوای اتوکلاو بستگی دارد.

روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی.

روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی

روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی به صورت زیر است:

این روش برای ستـرون کـردن محیط های کشت و وسایلی که نسبت به حرارت خشک حساس هستند به کار می رود. معمولا زمان لازم برای سترون کردن بیشتر محیط ها و وسایل حداقل 15 دقیقه در شرایط 121 درجه سانتی گرادو فشار PSI 15می باشد. به این ترتیب که ابتدا وسایل و محیط های کشت را در محفظه بالایی اتوکلاو قرار داده و آب درون محفظه پایینی می ریزیم پس از بستن درب اتوکلاو ترموستات را بر روی دمای مورد نظر ثابت می کنیم تا در صورت بالا رفتن دما و فشار بطور اتوماتیک خاموش شود.

این مقاله رو از دست نده:  آزمایشات فلفل سیاه (کنترل کیفیت فلفل سیاه)

برای اطمینان از سترون شدن مواد از پنبه استفاده می کنیم. پس از طی زمان لازم اتوکلاو را خاموش کرده و سوپاپ اطمینان را باز می کنیم تا بخار از محفظه خارج شود و دما و فشار کاهش یابد و در خاتمه کار، وسایل و محیط کشت ها را خارج می کنیم. این نکته را نیز توجه کنید که بای فعال شدن سنسورهای اتوکلاو در کنار آب مقطر یک تا دو لیوان آب شهری نیز اضافه کنید.

طرز کار اتوکلاو آزمایشگاهی

انواع اتوکلاو آزمایشگاهی

دو نوع اصلی اتوکلاو آزمایشگاهی وجود دارد:

اتو کلاو درب بالا

این اتوکلاو شبیه زودپزهایی است که در خانه های ایرانی یافت میشود. در این اتوکلاوه ، درب اتو کلاو توسط پیچ هایی در پایین بسته میشود و فشار سنجی در بیرون برای کنترل فشار قرار دارد. این دستگاه ها نیاز به منبع حرارت خارجی دارند و بسیار خطرناک هستند. بنابراین باید توسط افراد بسیار با تجربه مورد استفاده قرار گیرند و هر لحظه دما و فشار کنترل شود.

 

اتو کلاو درب روبه رو

این اتوکلاو ها به خاطر راحتی، به طور وسیع در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند اما برای استفاده از این اتوکلاو ها باید دقت زیادی صورت گیرد این اتوکلاو ها جعبه ای شکل هستند و در درون شان مجهز به واحد تبدیل آب به بخار دارند که برای استریل کردن استفاده میشود.

کنترل اتوکلاو به اپراتور این امکان را میدهد تا دمای مورد نظر را تنظیم کند و مدت زمان اتوکلاو را تعیین کند. همچنین این اتوکلاوها برای اندازه گیری و نمایش فشار دما امکانات لازم را دارند. اتوکلاو هایی که درب آنها از جلو باز میشوند اغلب بزرگتر از نوع دیگر هستند که برای استریل کردن مواد و وسایل زیاد مناسب می باشند.

این مقاله رو از دست نده:  آزمایش اندازه گیری وزن مخصوص روغن با پیکنومتر

طرز کار اتوکلا در آزمایشگاه مواد غذایی، روش کار با اتوکلاو آزمایشگاهی

دوره متخصص آزمایشگاه مواد غذایی

مجموعه علم فود به عنوان همکار آموزشی سازمان غذا و دارو، دو دوره آموزشی در زمینه آزمایشات کنترل کیفیت مواد غذایی که شامل آزمایشات کنترل کیفیت میکروبی مواد غذایی و آزمایشات کنترل کیفیت شیمی مواد غذایی می باشد را به صورت کاملا عملی و مهارت محور در سایت علم فود ارائه میدهد. بعد از گذراندن دوره های آزمایشگاه شیمی و میکروب مواد غذایی میتوانید، گواهینامه مورد تایید سازمان غذا و دارو نیز با مجموعا 20 امتیاز بازآموزی کسب کنید. برای آشنایی با دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی بر روی ثبت نام و شروع یادگیری کلیک کنید:

دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

 

آموزش آزمایشگاه و کنترل کیفیت محصولات کنسروی

کنترل کیفیت و آزمایشگاه محصولات کنسروی

کنسرو

مجموعه علم فود به عنوان همکار آموزشی غذا و دارو، آموزش آزمایشگاه میکروبی و شیمی محصولات کنسروی را به صورت عملی و تحلیلی تهیه کرده است. در این دوره آزمایش های مهم شیمی و میکروبی طبق استاندارد محصولات کنسروی به صورت عملی آموزش داده شده است. برای آشنایی و ثبت نام در این آموزش بر روی مشاهده دوره کلیک کنید. (بعد از گذراندن این دوره امکان دریافت گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 10 امتیاز وجود دارد).

این مقاله رو از دست نده:  آزمون های کمپوت گیلاس (آزمایشات کمپوت گیلاس)

دوره بدو استخدام مسئولین فنی صنایع غذایی

در دوره بدو استخدام مسئولین صنایع غذایی که در سایت علم فود به صورت ویدیویی و در بستر اپلیکشین ارائه شده است تمامی مباحث مهمی که مسئولین صنایع غذایی در بدو ورود به واحد تولیدی باید بدانند آموزش داده شده است. بعد از گذراندن دوره گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز بازآموزی ارائه میشود. برای آشنایی با دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی مسئول فنی

 

دوست عزیز علم فودی، با مراجعه و عضویت در سایت علم فود میتونی به کلی مقاله در زمینه صنایع غذایی و دوره های تخصصی صنایع غذایی دسترسی داشته باشی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 1.8 / 5. تعداد رای: 5

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی