کسب رتبه های تک رقمی کنکور ارشد صنایع غذایی 1403

چک لیست PRPS (چک لیست برنامه های پیش نیازی)

چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازی،چک لیست PRPS

چک لیست PRPS چیست؟ چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازی دقیقا چیه؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با چک لیست PRPS (چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازی) انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

چک لیست PRPS چیه؟

PRPS مخفف Pre Requisite Programs به معنای چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازی می باشد. مدت زمان تمدید پروانه ساخت بستگی به نمره چک لیست PRPS دارد.

 

دانلود چک لیست PRPS کارخانه

برای دانلود چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازی کارخانه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پی دی اف چک لیست PRPS کارخانه

 

دانلود چک لیست PRPS کارگاه

برای دانلود چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازی کارگاه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پی دی اف چک لیست PRPS کارگاه

 

پر کردن چک لیست PRPS توسط مسئول فنی

  چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازیPRPS، سالانه به واحدهای تولیدی داده میشود و باید توسط مسئول فنی صنایع غذایی به صورت خود اظهاری و براساس واقعیت پر شود. سپس کارشناسان اداره نظارت جهت بررسی فرم ها به واحد تولیدی مراجعه میکنند و اگر نمره ای که مسئول فنی به واحد تولیدی داده است به واقعیت نزدیک باشد و کمتر از 5درصد انحراف داشته باشد، 20 امتیاز تشویقی به امتیاز واحد تولیدی اضافه میشود.

مسئول فنی با پر کردن این فرم ها میتواند یکسری نواقص موجود در واحد تولیدی را برطرف نماید تا بتواند نمره بیشتری در برنامه های پیش نیازی کسب نماید. عدم انطباق یا عدم قابلیت مصرف در نمونه های محصول تولیدی میتواند سبب کاهش نمره های پیش نیازی گردد.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100 تجهیزات آزمایشگاه مواد غذایی

 

دوره تخصصی مسئول فنی صنایع غذایی

دوره تخصصی مسئول فنی صنایع غذایی یکی از دوره های تخصصی صنایع غذایی می باشد که توسط مجموعه علم فود در سایت علم فود ارائه شده است. بعد از گذراندن این دوره پاسخ اکثر سوالات خود را دریافت میکنید. به افرادی که در این دوره ثبت نام میکنند گواهینامه مورد تایید سازمان غذا و دارو اعطا میگردد. در این دوره با تمام مواردی که مسئولین فنی صنایع غذایی باید بدانند از جمله نحوه تکمیل چک لیست ارزیابی برنامه های پیش نیازیPRPS آشنا میشوید. برای آشنایی با سرفصل های این دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید.

دوره تخصصی مسئول فنی

 

دوره آموزشی متخصص آزمایشگاه مواد غذایی

مجموعه علم فود با همکاری یکی از آزمایشگاه های همکار غذا و دارو و سازمان دامپزشکی، دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی و آزمایشگاه شیمی مواد غذایی را به صورت کاملا عملی و تحلیلی تهیه کرده است. در این دوره آزمایش های مهم شیمی مواد غذایی از جمله جدول تغذیه ای مواد غذایی که جزء آزمایشات مهم هستند به صورت کاملا عملی آموزش داده شده است.

از مواردی که در دوره عملی آزمایشگاه شیمی آموزش داده شده میتوان به اندازه گیری پروتئین، چربی، قند، نمک، اسیدیته، خاکستر، دانسیته، رطوبت و آزمایشات مهم دیگر مانند اندازه گیری نشاسته در فراورده های گوشتی و اندازه گیری اسیدیته، پراکسید استخراجی روغن و اندازه گیری فیبر خام در مواد غذایی، اندازه گیری کلسیم در مواد غذایی و غیره اشاره کرد.

همچنین در دوره آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی سعی شده چالش های احتمالی در آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی بررسی و راه حل هایی برای آن ارائه گردد. نحوه رقت سازی، ساخت محیط کشت، بررسی استاندارد، نحوه افزودن مکمل ها و نحوه کشت و شمارش میکروارگانیسم های مهم و مشترک بین مواد غذایی در این دوره آموزش داده شده است. برای آشنایی با این دوره ها بر روی ثبت نام و شروع یادگیری دوره های شیمی و میکروب کلیک کنید (با امکان دریافت گواهینامه از آزمایشگاه همکار غذا و دارو و سازمان دامپزشکی).

این مقاله رو از دست نده:  ضوابط بهداشتی گوشت قرمز (لاشه، چرخ کرده و ..)

دوره های تخصصی آزمایشگاه مواد غذایی

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

بعد از گذراندن این دوره به آزمایشات مهم و اصلی که بین اکثر مواد غذایی مشترک است، مسلط میشوید. گواهینامه این دوره معتبر هست و برای استخدام شدن در جایگاه مسئول فنی و یا مسئول کنترل کیفیت میتونید مدرک این دوره رو به سازمان غذا و دارو ارائه بدید. همچنین این دوره برای افرادی که تمایل به یادگیری آزمایشات و یا گذراندن کارآموزی دارند بسیار مناسب است. گواهینامه این دوره دارای اعتبار و قابل ترجمه برای مهاجرت به خارج از کشور است.

 

دوست عزیز علم فودی، با مراجعه و عضویت در سایت علم فود میتونی به کلی مقاله در زمینه صنایع غذایی و دوره های تخصصی صنایع غذایی دسترسی داشته باشی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 4.9 / 5. تعداد رای: 45

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی