صفر تا 100 کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی

کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی به چه صورت است؟سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنون که علم فود رو برای آشنایی با کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

چه مواردی را در کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی باید بررسی کنیم؟

بررسی کیفیت آب

یکی از موارد مهم برای بررسی کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی، بررسی کیفیت آب است. کیفیت محیط های کشت بطور مستقیم بستگی به کیفیت مواد خام مورد استفاده در تهیه آنها دارد .آب یکی از مهمترین موادی است که در تهیه محیط های کشت بکار میرود.

سه معیار مهم برای آب مورد استفاده در تهیه محیط های كشت شامل وجود یونهای مس، قدرت هدایت الکتریکی و pH می باشد. در شرایط ایده آل یونهای مس بدلیل خاصیت مهارکنندگی برای اغلب میکروارگانیسم ها نباید در آب مورد استفاده جهت تهیه محیط های کشت وجود داشته باشد. قدرت هدایت الکتریکی آب باید کمتر از 51 میکرو زیمنس باشد و همچنین pH آب مورد استفاده بهتر است کمی اسیدی باشد و  نباید کمتر از 5.5 باشد.

 

بررسی کیفیت پتری دیش

یکی از موارد مهم برای بررسی کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی، بررسی کیفیت پتری دیش است. کیفیت پتری دیش های مورد استفاده در تهیه محیط نیز اهمیت دارد. معمولا پتری دیش ها را را با اتیلن اکساید و یا اشعه گاما استریل می کنند. در صورت استفاده از پتری دیش هایی که با اتیلن اکساید استریل شده باشند بایستی از نظر وجود بقایای این ماده بررسی شود زیرا اتیلن اکساید دارای خاصیت مهار کنندگی برای میکروارگانیسم ها می باشد و می توان آن را با روش کروماتوگرافی اندازه گرفت.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100تشخیص روغن پالم در شیر

در صورت استفاده از پتری دیش های شیشه ای بایستی از پتری دیش هایی از جنس بروسیلیکات استفاده کرد. استفاده از پتری دیش هایی از جنس قلیائی ممکن است موجب آزاد سازی قلیا در داخل محیط کشت گردد.

 

کنترل کیفیت محیط های کشت میکروبی

پارامترهای فیزیکی مهم در ساخت محیط کشت

محیط کشت های تهیه شده باید قبل از استفاده، از لحاظ فیزیکی و ظاهری نیاز بررسی شوند . معیارهای ظاهری قابل بررسی شامل وجود حباب، حفره، ناصافی سطح محیط، تا خوردگی ، یا  زدگی می باشد. ضخامت محیط نیز اهمیت دارد. ضخامت محیط های کشت پلیتی نباید كمتر از 6 میلی متر باشد.

 

چگونه از محیط های کشت بعد از تهیه، نگهداری کنیم؟

طول عمر محیط های کشت تهیه شده بستگی به نوع اجزاء تشکیل دهنده محیط، نحوه نگهداری و ذخیره کردن آنها دارد. تمامی محیط های کشت باید دور از نور نگهداری شوند. تابش نور به محیط های کشت موجب تشکیل مواد باکتریوستاتیک و باکتریساید مانند پراکسیداز می گردد . طول عمر اغلب محیط های کشت پلیتی در دمای 4 درجه سانتیگراد یک هفته می باشد ولی اگار در داخل کیسه های پلاستیکی بسته بندی شوند بطوریکه هوا داخل آنها نفوذ نکند تا 0-6 هفته قابل مصارف هستند.

طول عمر محیط های کشت حاوی آنتی بیوتیک بستگی به پایداری آنتی بیوتیک موجود در  آن دارد. در مجموع محیط های حاوی آنتی بیوتیک را در مدت یک هفته باید مصرف کرد . از سوی دیگر با گذشت زمان اینگونه محیط های کشت رطوبت خود را از دست داده، بادلیل افزایش غلظت آنتی بیوتیک قدرت انتخابی آنها افزایش می یابد. پلیت ها را باید قبل از مصرف به دمای اتاق رساند.

این مقاله رو از دست نده:  کاربرد صمغ ها در صنایع غذایی+انواع صمغ های خوراکی

اگر پلیت محیط کشت بیش از 8 ساعت در دمای اتاق باقی بماند برای مصارف مناسب نمی باشد . محیط های کشت لوله ای در مقایسه با محیط های کشت پلیتی عمر طولانی تری دارند . اغلاب این محیط های کشت اگر در دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری شوند 3-6 ماه قابل مصرف می باشند.

موارد استثناء: تایوگلیكولات براث، اندول نیترات براث و SIM فقط به مدت یكماه قابل نگهداری می باشند. محیط های Medium CTA و Medium OF حاوی كربوهیدرات و مولرهینتاون  براث فقط به مدت 3 هفته قابل نگهداری می باشند

 

دوست عزیز علم فودی اگر می خوای از دوره های تخصصی که علم فود برگزار میکنه باخبر بشی و کلی مطلب علمی در زمینه صنایع غذایی یاد بگیری علم فود رو در اینستاگرام هم دنبال کن (کافیه روی عکس زیر کلیک کنی تا وارد پیج علم فود بشی):

اینستاگرام علم فود

دوره آموزشی آزمایشگاه میکروبی و شیمی مواد غذایی

مجموعه علم فود برای اولین بار با همکاری یکی از با سابقه ترین آزمایشگاه های مواد غذایی تهران دوره ای رو به صورت کاملا ویدیویی تهیه کرده که شما بعد از گذراندن این دوره به آزمایشات مهم و اصلی که بین اکثر مواد غذایی مشترک است، مسلط میشوید. گواهینامه این دوره معتبر هست و برای استخدام شدن در جایگاه مسئول فنی و یا مسئول کنترل کیفیت میتونید مدرک این دوره رو به سازمان غذا و دارو ارائه بدید. همچنین این دوره برای افرادی که تمایل به یادگیری آزمایشات و یا گذراندن کارآموزی دارند بسیار مناسب است. گواهینامه این دوره دارای اعتبار و قابل ترجمه برای مهاجرت به خارج از کشور است.

این مقاله رو از دست نده:  بهترین دانشگاه های دنیا در رشته صنایع غذایی

دوره های تخصصی آزمایشگاه

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه / 5. تعداد رای:

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

به فایل این مقاله احتیاج داری؟

مقالات سایت علم فود قابل کپی نیستند و در صورت نیاز به فایل متنی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به تهیه آن کنید، توضیحات زیر را با دقت بخوانید.

برای تهیه فایل PDF این مقاله کافیه مراحل زیر رو انجام دهید:

  • وارد لینک پرداخت شوید
  • اطلاعات خودتون رو به صورت صحیح وارد کنید
  • ***در فرم پرداخت لینک مقاله مورد نظر خود را وارد نمائید*** (در صورت وارد نکردن لینک، هیچ فایلی برای شما ارسال نخواهد شد)
توجه کنید که فایل PDF همین مقاله برای شما ارسال خواهد شد. و هیچ محتوای بیشتری نسبت به این مقاله ارسال نخواهد شد. (این قابلیت برای کسانی است که نیاز به فایل محتوا جهت ارائه در دانشگاه یا مقالات دارند است)

با توجه به اینکه فرآیند ارسال به صورت دستی انجام میشود، ممکن است این فرآیند تا چند ساعت زمان بر باشد به همین جهت پس از پرداخت میتوانید از طریق آیکون پشتیبانی که در انتهای صفحه مشاهده میکنید، پیگیری های لازم را انجام دهید

سایر مقالات علم فود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی