فرم سه برگی معاونت غذا و دارو (آموزش)

فرم سه برگی معاونت غذا و دارو ، مسئول فنی صنایع غذایی

فرم سه برگی معاونت غذا و دارو چیه؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با فرم سه برگی معاونت غذا و دارو  انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

فرم سه برگی معاونت غذا و دارو

فرم سه برگی معاونت غذا و دارو چیست؟ فرم سه برگی معاونت غذا و دارو از جمه فرم های مهمی است که مسئولین فنی صنایع غذایی باید آن را پر نمایند. این فرم شامل موارد زیر است:

1- نام و نشانی واحد توليدی

2- مشخصات واحد توليدی

3- پروانه ها

4- مشخصات فرآورده

5-فرمول مواد تشکیل دهنده ترکیبات تشکيل دهنده فرآورده نهائی

6-روش فرآوری

7- ويژگی های فيزيكی، ميكروبی و شيميايی فرآورده نهايی

در نهایت تایید این دو جمله:

  • فرمولاسيون و ويژگی های فرآورده با ضوابط و مقررات ملی / بین المللی بهداشتی (مورد تایید سازمان غذا و دارو) مربوطه مطابقت دارد.
  • آزمايشگاه كارخانه برای آزمايش فرآورده مورد تقاضا توانايی لازم را دارد.

 

دانلود فرم سه برگی معاونت غذا و دارو

فرم سه برگی معاونت غذا و دارو را میتوانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

فرم سه برگی غذا و دارو

 

دوره تخصصی مسئول فنی صنایع غذایی

دوره تخصصی مسئول فنی صنایع غذایی یکی از دوره های تخصصی صنایع غذایی می باشد که توسط مجموعه علم فود در سایت علم فود ارائه شده است. بعد از گذراندن این دوره پاسخ اکثر سوالات خود را دریافت میکنید. به افرادی که در این دوره ثبت نام میکنند گواهینامه مورد تایید سازمان غذا و دارو اعطا میگردد. در این دوره با تمام مواردی که مسئولین فنی صنایع غذایی باید بدانند از جمله نحوه پر کردن فرم سه برگی معاونت غذا و دارو آشنا میشوید. برای آشنایی با سرفصل های این دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100 آزمون های میکروبی ادویه و چاشنی ها

دوره تخصصی مسئول فنی

دوره آموزشی متخصص آزمایشگاه مواد غذایی

مجموعه علم فود با همکاری یکی از آزمایشگاه های همکار غذا و دارو و سازمان دامپزشکی، دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی و آزمایشگاه شیمی مواد غذایی را به صورت کاملا عملی و تحلیلی تهیه کرده است. در این دوره آزمایش های مهم شیمی مواد غذایی از جمله جدول تغذیه ای مواد غذایی که جزء آزمایشات مهم هستند به صورت کاملا عملی آموزش داده شده است.

از مواردی که در دوره عملی آزمایشگاه شیمی آموزش داده شده میتوان به اندازه گیری پروتئین، چربی، قند، نمک، اسیدیته، خاکستر، دانسیته، رطوبت و آزمایشات مهم دیگر مانند اندازه گیری نشاسته در فراورده های گوشتی و اندازه گیری اسیدیته، پراکسید استخراجی روغن و اندازه گیری فیبر خام در مواد غذایی، اندازه گیری کلسیم در مواد غذایی و غیره اشاره کرد.

همچنین در دوره آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی سعی شده چالش های احتمالی در آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی بررسی و راه حل هایی برای آن ارائه گردد. نحوه رقت سازی، ساخت محیط کشت، بررسی استاندارد، نحوه افزودن مکمل ها و نحوه کشت و شمارش میکروارگانیسم های مهم و مشترک بین مواد غذایی در این دوره آموزش داده شده است. برای آشنایی با این دوره ها بر روی ثبت نام و شروع یادگیری دوره های شیمی و میکروب کلیک کنید (با امکان دریافت گواهینامه از آزمایشگاه همکار غذا و دارو و سازمان دامپزشکی).

بعد از گذراندن این دوره به آزمایشات مهم و اصلی که بین اکثر مواد غذایی مشترک است، مسلط میشوید. گواهینامه این دوره معتبر هست و برای استخدام شدن در جایگاه مسئول فنی و یا مسئول کنترل کیفیت میتوانید مدرک این دوره رو به سازمان غذا و دارو ارائه بدهید. همچنین این دوره برای افرادی که تمایل به یادگیری آزمایشات و یا گذراندن کارآموزی دارند بسیار مناسب است. گواهینامه این دوره دارای اعتبار و قابل ترجمه برای مهاجرت به خارج از کشور است.

این مقاله رو از دست نده:  28 اصل مهم gmp در صنایع غذایی

دوره های تخصصی آزمایشگاه

دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

آموزش صفر تا صد آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در سایت علم فود به همراه گواهینامه معتبر آموزشی

دوره آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبیولوژی مواد غذایی به همراه آموزش اصول تخصصی کار در آزمایشگاه مواد غذایی

یک از موارد مهمی که مسئولین فنی صنایع غذایی باید به آن مسلط باشند، بحث کنترل کیفیت و آزمایشات مواد غذایی می باشد. در این دوره سعی شده، به جز آموزش، تجربیات متخصصان آزمایشگاه نیز برای برطرف شدن چالش های مسئولین فنی در آزمایشگاه مواد غذایی بررسی و راه حل هایی برای ان ارائه شود.

 

آدرس سایت علم فود:

علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی