خشک کن نوار نقاله ای (کاربرد + شکل)

خشک کن نوار نقاله ای، بلت درایر

خشک کن نوار نقاله ای چیست؟ کاربرد خشک کن نوار نقاله ای چیست؟ شکل و عملکرد خشک کن نوار نقاله ای به چه صورت است؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با کاربرد خشک کن نوار نقاله ای انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

خشک کن نوار نقاله ای چیست؟

خشک کن نوار نقاله ای، یکی از انواع خشک کن های مواد غذایی است. خشک کن نوار نقاله ای از جمله خشک کن های مداوم است است که شبیه خشک کن تونلی میباشد؛ با این تفاوت که از نوار نقاله به جای واگن استفاده می شود. نوار نقاله مشبک بوده و ابعاد آن با توجه به ظرفیت تولید و نوع ماده غذایی متفاوت است (توکلی پور ،۱۳۸۰).

ماده غذایی به ارتفاع ۱۵-۵ سانتی متر بر روی نوار نقاله می شود و از داخل تونل که درجه حرارت و رطوبت نسبی آن در قسمت های مختلف، متفاوت است می گذرد. معمولاً این خشک کن دو قسمتی است. در ابتدا هوای گرم از پایین زیر نوار نقاله به ماده ی غذایی دمیده میشود. سپس برای جلوگیری از خشک شدن سطح زیرین جهت جریان هوا از بالای ماده ی غذایی خواهد بود.

انواع خشک کن های مواد غذایی، خشک کن نوار نقاله ای

 

کاربرد خشک کن نوار نقاله ای چیست؟

از این خشک کن صنعتی برای خشک کردن میوه ها و سبزیها و به ویژه غلات و حبوبات استفاده زیادی میشود. خشک کن های پیوسته نواری معمولاً برای موادی بکار میروند که زمان خشک شدن آنها طولانی نباشد. در این خشک کن ماده ی غذایی نیمه خشک مرحله اول با ضخامت بیشتری وارد مرحله ی دوم میشود. این عمل سبب یکنواخت تر شدن ماده ی غذایی میشود و فضای کمتری را اشغال میکند.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100 خط تولید فلافل + فرمولاسیون فلافل صنعتی

بستر حرکت ماده مرطوب میتواند صفحه مشبک توری بافته شده استیل توری پلیمری و یا گالوانیزه باشد. جریان هوای مورد نیاز نیز توسط مولدهای هوای گرم با دمای کنترل شده و با سوخت گاز طبیعی یا گازوییل و گاهی برقی تأمین میگردد در برخی موارد از کویل های بخار به عنوان منبع حرارتی استفاده می شود.

خشک کن نوار نقاله ای

دوره بدو استخدام مسئولین فنی صنایع غذایی

در دوره بدو استخدام مسئولین صنایع غذایی که در سایت علم فود به صورت ویدیویی و در بستر اپلیکشین ارائه شده است تمامی مباحث مهمی که مسئولین صنایع غذایی در بدو ورود به واحد تولیدی باید بدانند آموزش داده شده است. بعد از گذراندن دوره گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز بازآموزی ارائه میشود. برای آشنایی با دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی مسئول فنی

دوست عزیز علم فودی، با مراجعه و عضویت در سایت علم فود میتونی به کلی مقاله در زمینه صنایع غذایی و دوره های تخصصی صنایع غذایی دسترسی داشته باشی، کافیه روی لینک زیر کلیک کنی:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 3.5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی