نانوحسگرها در صنایع غذایی

کاربرد نانوحسگرها در صنایع غذایی چیست؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با نانوحسگرها در صنایع غذایی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید🌹.

 

نانوحسگر چیست؟

نانوحسگرها، حسگرهایی در ابعاد نانومتر هستند که به خاطر کوچک بودن، سطح واکنش پذیری زیادی دارند تا جایی که نسبت به حضور چند اتم از یک گاز هم واکنش نشون میدن.

 

نانوحسگرها در صنایع غذایی

در اینجا قصد داریم شما رو با سه مدل نانوحسگر در صنایع غذایی آشنا کنیم.

زبان الکترونیکی

زبان الکترونیکی نوعی نانوحسگر در صنایع غذایی هست که میشه اون رو به بسته بندی مواد غذایی اضافه کرد. این نوع بسته بندی شامل رشته ای از نانوحسگرها هست که به گازهایی که در اثر فاسد بودن ماده غذایی آزاد میشه حساس هستند و تغییر رنگ میدن. زبان الکترونیکی دسته ای از الکترودهای پوشش داده شده با پلیمرهای هادی هست و به همراه یک تکنولوژی که میتونه طعم های خاص رو تشخیص بده.

 

بینی الکترونیکی

بینی الکترونیکی نوع دیگری از نانوحسگرها در صنایع غذایی هست. بینی الکترونیکی دسته ای از حسگرهای گازی در ابعاد نانو هست که شدیدا به مولکول های بو حساسیت داره.  این نوع نانوحسگر رو هم میتونیم در بسته بندی مواد غذایی استفاده کنیم. این دو نوع نانوحسگر از زبان و بینی انسان تقلید میکنن با این تفاوت که نسبت به طعم ها و بوهای کم هم حساسیت دارند و در نتیجه برای تشخیص فساد و بررسی ماده غذایی از نظر کیفی بسیار موثر هستند.

این مقاله رو از دست نده:  سنسورهای دما در صنایع غذایی

 

نانو بارکدها

یکی دیگر از نانوحسگرها در صنایع غذایی، نانوبارکدها هستند.نانوبارکدها یا RFID یکی از معروف ترین نانوحسگرها هستند. نانوبارکدها مدل مولکولی بارکدهای سنتی هستند و شامل نانوذرات فلزی هستند. همینطور از این نانوبارکدها میشه برای تشخیص پاتوژن ها هم استفاده کرد.

 

حسگرهای RFID دو نوع هستند:

  1. برجسب های دارای باتری و فرستنده ی امواج، که گرون هستند و بهشون میگن RFID نوع فعال
  2. برچسب هایی که نیاز به باتری ندارد و انرزیشون رو از محیط میگیرند

 

منابع:

علم فود

سیویلیکا

 

علم فود در شبکه های اجتماعی

فهرست مطالب

سایر مقالات علم فود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *