نحوه ثبت منبع در سامانه تیتک (ttac)

نحوه ثبت منبع در سامانه تیتک (ttac) به چه صورت هست؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با  نحوه ثبت منبع در سامانه تیتک (ttac) انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

نحوه ثبت منبع در سامانه تیتک (ttac)

نحوه ثبت منبع در سامانه تیتک به چه صورت است؟ ثبت منبع در سامانه ttac در واقع همان درخواست پروانه تاسیس و بهره برداری است که امروزه به صورت سیستمی انجام میشود. در دوره آموزشی تخصصی مسئول فنی، به طور کامل هر آنچه که مسئولین فنی باید بدانند از جمله نحوه ثبت منبع در سامانه ttac آموزش داده شده است. در ادامه به مراحل ثبت منبع در سامانه ttac میپردازیم:

مرحله اول ثبت منبع در سامانهttac

در مرحله اول،  ttac را در گوگل سرچ کنید. و بر روی سایت ttac کلیک کنید. با صفحه زیر مواجه میشوید. بر روی مدیریت پروانه ها کلیک کنید:

ثبت منبع در سامانه ttac، مرحله اول

 

مرحله دوم ثبت منبع در سامانهttac

در مرحله دوم بعد از زدن گزینه مدیریت پروانه ها، با صفحه زیر مواجه میشوید. بر روی کلمه ورود کلیک کنید:

مرحله دوم ثبت در سامانه تیتک

مرحله سوم ثبت منبع در سامانهttac

برای ورود به سامانه نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و سپس دکمه ورود به سیستم را کلیک کنید. مسئول فنی شرکت باید نام کاربری و رمز عبور خود را قبلا از سامانه TTAC دریافت کرده باشد.

مرحله سوم ورود به سامانه تیتک

 

مرحله چهارم ثبت منبع در سامانهttac

با ورود به سامانه، صفحه گزارش فعالیت های شرکت جهت بررسی سریع فعالیت های انجام شده در این سامانه مانند تصویر زیر نمایش داده میشود. با انتخاب علامت پنجره در سمت چپ، پایین منوهای کاربردی جهت ارسال درخواستها نمایش داده میشوند.

این مقاله رو از دست نده:  هر آنچه که باید در مورد تقلب در ادویه جات بدانید

مرحله چهارم ثبت منبع در سامانه تیتک

مرحله پنجم ثبت منبع در سامانه تیتک

از قسمت فرآورده ها، مانند تصویر زیر گزینه (ثبت منبع غذا و آشامیدنی) انتخاب شود. پس از انتخاب این گزینه، صفحه ای شامل لیست منابع غذا و آشامیدنی نمایش داده میشود.

مرحله پنجم ثبت منبع در سامانه تیتک

مدارک لازم برای ثبت منبع در سامانه تی تک

پروانه بهره برداری بهداشت (در صورت وجود)

پروانه مجوز اولیه شامل بهره برداری صنایع یا جهاد یا پروانه کسب

گواهی ایزو ۲۲۰۰۰ یا HACCP (در صورت وجود)

شماتیک فرایند جریان کار

قرارداد با آزمایشگاه همکار (در صورت لزوم)

نقشه با جدول راهنمای متراژ و جانمایی تجهیزات در مقیاس ۱:۱۰۰ ممهور به مهر واحد و مسئول فنی

 

دوره تخصصی مسئول فنی صنایع غذایی

دوره بدو خدمت مسئول فنی صنایع غذایی یکی از دوره های تخصصی صنایع غذایی می باشد که توسط مجموعه علم فود در سایت علم فود ارائه شده است. این آموزش از جمله آموزش های الزامی برای مسئولین فنی است. بعد از گذراندن این دوره پاسخ اکثر سوالات خود را دریافت میکنید. به افرادی که در این دوره ثبت نام میکنند گواهینامه مورد تایید سازمان غذا و دارو اعطا میگردد. در این دوره با تمام مواردی که مسئولین فنی صنایع غذایی باید بدانند از جمله نحوه ثبت منبع در سامانه تیتک آشنا میشوید. برای آشنایی با سرفصل های این دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید.

دوره تخصصی مسئول فنی

 

دوره آموزشی متخصص آزمایشگاه مواد غذایی

کنترل کیفیت و آزمایشگاه مواد غذایی

آزمایشگاه مواد غذایی

مجموعه علم فود به عنوان همکار آموزشی سازمان غذا و دارو، آموزش آزمایشگاه های کنترل کیفیت محصولات غذایی را به صورت عملی و تحلیلی تهیه کرده است. برای آشنایی و ثبت نام در این دوره های آموزشی بر روی مشاهده دوره ها کلیک کنید. (بعد از گذراندن این دوره ها، امکان دریافت گواهی معتبر و مورد تایید سازمان غذا و دارو با امتیاز آموزشی وجود دارد).

این مقاله رو از دست نده:  فرم تعهدنامه مسئول فنی سازمان غذا و دارو(فرم11)

 

آموزش افزودنی ها در صنایع غذایی از جمله آموزش های مفید، کاربردی، مهم و تخصصی برای یادگیری کاربرد و ایمنی افزودنی ها در صنعت غذا می باشد. میتوان گفت آموزش افزودنی های مواد غذایی بخشی از آموزش فرمولاسیون محصولات غذایی محسوب می شود زیرا بخش مهمی از فرمولاسیون بسیاری از مواد غذایی، افزودنی های آن است. بنابراین دانش افزودنی ها از جمله اطلاعات لازم برای مهندسان صنایع غذایی می باشد. برای آشنایی با این آموزش بر روی عکس زیر کلیک کنید:

 

آدرس سایت علم فود:

علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 4.6 / 5. تعداد رای: 66

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی