صفر تا 100آموزش اصول مهندسی صنایع غذایی

 

اصول مهندسی صنایع غذایی چیست؟ چگونه درس اصول مهندسی صنایع غذایی را برای کنکور بخوانم؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی🌹. ممنون که علم فود رو برای پیدا کردن پاسخ سوال هایتان درمورد آموزش اصول مهندسی صنایع غذایی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید.

 

اصول مهندسی صنایع غذایی کنکور صنایع غذایی

معمولا درس اصول مهندسی صنایع غذایی، یکی از دروسی است که دانشجویان برای مطالعه‌ی آن در کنکور ارشد و دکتری صنایع غذایی به مشکل برمی خورند. دلیل آن نیز این می باشد که در دانشگاه با حجم زیاد و متنوعی از مسائل در درس اصول مهندسی صنایع غذایی مواجه میشوند و اصولا برای فرار از حل مسائل، این درس را برای کنکور ارشد صنایع غذایی حذف میکنند.

 

اما نکته ای که به آن باید توجه کنیم این است که سوالات درس اصول مهندسی صنایع غذایی برای کنکور بیشتر به صورت مفهمومی بیان میشود. همینطور مسائل مطرح شده در کنکور به صورتی می باشد که مانند دانشگاه نیاز به حل طولانی مسئله نمی باشد. در نتیجه اصلا نباید از این درس فرار کنید و آن را برای کنکور ارشد و دکتری صنایع غذایی کنار بگذارید. زیرا دادن جواب درست به سوالات درس اصول مهندسی در کنکور صنایع غذایی باعث میشود، شما نسبت به سایر شرکت کنندگان شانس بیشتری برای کسب رتبه های عالی را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره تخصصی آموزشی اصول مهندسی صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی اصول مهندسی صنایع غذایی

چگونه درس اصول مهندسی صنایع غذایی را برای کنکور مطالعه کنم؟

 

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100اصول طراحی کارخانجات صنایع غذایی

برای مطالعه درس اصول مهندسی صنایع غذایی، کتاب های مختلفی وجود دارد که میتوانید برای کنکور ارشد صنایع غذایی مطالعه کنید. اما معمولا دانشجویان با کمی مطالعه، به دلیل متوجه نشدن بعضی از مفاهیم و حجم زیاد آن، این درس را به راحتی کنار میگذارند و از آن برای کنکور ارشد و دکتری صرف نظر میکنند.

 

 مجموعه علم فود برای اولین بار در ایران یک دوره آموزشی تخصصی کنکور ارشد صنایع غذایی را آماده کرده است که این پک تخصصی شامل 11درس تخصصی صنایع غذایی می باشد. یکی از دروس این پک، درس اصول مهندسی صنایع غذایی است. درس اصول مهندسی صنایع غذایی کنکور ارشد و دکتری در پک تخصصی علم فود به مدت 6 ساعت تهیه شده است. در این 6 ساعت، مجموعه مطالبی آموزش داده شده است که برای زدن 10 سوال اصول مهندسی صنایع غذایی در کنکور ارشد کافی می باشد. مدرس این دروه، خود توانسته است به طور همزمان رتبه تک رقمی در دو آزمون را به طور همزمان کسب کنند.

 

معرفی مدرس درس اصول مهندسی صنایع غذایی کنکور

مهندس مائده سادات هاشمی، دانشجوی ارشد گرایش مهندسی صنایع غذایی در دانشگاه تهران میباشند. ایشان در سال 1398، موفق به کسب رتبه 2 در کنکور صنایع غذایی و کسب رتبه1 در آزمون کنترل کیفیت مواد غذایی شدند و در حال حاضر، مدرس دانشگاه هستند. از سوابق آموزشی ایشان میتوان به تدریس درس شیمی مواد غذایی 1 در سایت فرادرس اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پک طلایی کنکور ارشد صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

آموزش کنکور ارشد صنایع غذایی

برای آشنایی با دوره های تخصصی کنکور ارشد صنایع غذایی و مدرس دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره رایگان کنکور ارشد صنایع غذایی

نگاهی بر درس اصول مهندسی صنایع غذایی

از اصلی ترین مباحثی که در درس اصول مهندسی صنایع غذایی می خوانیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

این مقاله رو از دست نده:  میدان پالس الکتریکی در صنایع غذایی

 

موازنه جرم در صنایع غذایی

یکی از مهم ترین مباحث در درس اصول مهندسی، بحث موازنه جرم است. در پک تخصصی کنکور ارشد صنایع غذایی علم فود، آنچه که شما نیاز است برای حل مسائل موازنه جرم کنکور بدانید، توضیح داده شده است. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

مکانیک سیالات در صنایع غذایی

یکی دیگر مباحث تخصصی در درس اصول مهندسی صنایع غذایی، مبحث مکانیک سیالات در صنایع غذایی است. در این درس موضوعاتی از قبیل رفتار جریان سیالات در لوله ها، اصطکاک سیالات در لوله ها، موازنه انرژی و معادله برنولی، کاویتاسیون، انواع پمپ ها و…. مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

انتقال حرارت در صنایع غذایی

مبحث انتقال حرارت یکی مباحث مهم در درس اصول مهندسی صنایع غذایی است. که بیشتر حجم مسائل در درس اصول مهندسی مربوط به بخش انتقال حرارت می باشد. البته حل مسئله به این صورت در دانشگاه است و در کنکور مسئله های انتقال حرارت بیشتر به صورت مفهومی مطرح میشود. پس لازم است مفاهیم اتقال حرارت به خوبی یاد گرفته شود. در آموزش اصول مهندسی صنایع غذایی علم فود تمام مفاهیم مهم انتقال حرارت در صنایع غذایی که برای کنکور مورد نیاز هست، مورد بررسی قرار گرفته است.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

سایکرومتری در صنایع غذایی

مبحث سایکرومتری به مطالعه هوا و بخار آب و ویژگی های آن پرداخته است. اگر بخواهم برای اهمیت مطالعه هوا مثالی بزنم، باید به خشک کن ها اشاره کنم. همانطور که در آموزش اصول نگهداری موادغذایی به طور کامل انواع خشک کن ها را در صنایع غذایی بررسی کردیم، ویژگی های هوایی که وارد خشک کن میگردد و یا از آن خارج میشود، بسیار اهمیت دارد و در کیفیت فرآیند خشک شدن مواد غذایی تاثیر گذار است. مبحث سایکرومتری را  نیز در آموزش اصول مهندسی صنایع غذایی به طور کامل بررسی کردیم.

این مقاله رو از دست نده:  امواج مایکروویو در صنایع غذایی(کاربرد+اثرات+مزایا)
همچنین شما میتوانید دو درس اصول مهندسی صنایع غذایی و اصول طراحی کارخانجات را به صورت یک پک تهیه نمایید. مزیت تهیه پک این است که در نهایت هزینه آن کمتر از تهیه دروس به صورت جداگانه خواهد بود (برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید):

آموزش اصول مهندسی صنایع غذایی و اصول طراحی کارخانجات صنایع غذایی

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

به فایل این مقاله احتیاج داری؟

مقالات سایت علم فود قابل کپی نیستند و در صورت نیاز به فایل متنی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به تهیه آن کنید، توضیحات زیر را با دقت بخوانید.

برای تهیه فایل PDF این مقاله کافیه مراحل زیر رو انجام دهید:

  • وارد لینک پرداخت شوید
  • اطلاعات خودتون رو به صورت صحیح وارد کنید
  • ***در فرم پرداخت لینک مقاله مورد نظر خود را وارد نمائید*** (در صورت وارد نکردن لینک، هیچ فایلی برای شما ارسال نخواهد شد)
توجه کنید که فایل PDF همین مقاله برای شما ارسال خواهد شد. و هیچ محتوای بیشتری نسبت به این مقاله ارسال نخواهد شد. (این قابلیت برای کسانی است که نیاز به فایل محتوا جهت ارائه در دانشگاه یا مقالات دارند است)

با توجه به اینکه فرآیند ارسال به صورت دستی انجام میشود، ممکن است این فرآیند تا چند ساعت زمان بر باشد به همین جهت پس از پرداخت میتوانید از طریق آیکون پشتیبانی که در انتهای صفحه مشاهده میکنید، پیگیری های لازم را انجام دهید

سایر مقالات علم فود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیج اینستاگرام علم فود

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی