تا 700 هزار تومان تخفیف برای دوره های منتخب

جشنواره بـهاره علم فود

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی+توضیحات رتبه2 کنکور

رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی چیست؟ قبولی در کنکور ارشد صنایع غذایی به چه صورت است؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی?. ممنونیم که علم فود رو برای برای پیدا کردن پاسخ سوالاتتان در مودر رتبه قبولی کنکور ارشد صنایع غذایی و چگونگی قبولی در ارشد صنایع غذایی انتخاب کردید. تا پایان این مقاله با علم فود همراه باشید?.

 

رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی

برای قبولی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی برخلاف کارشناسی نیاز به رتبه های تک رقمی و دو رقمی است. البته تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد هم در هر رشته تخصصی بسیار کمتر از کارشناسی می باشد. برای مثال برای قبولی در ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران، آن هم در نوبت روزانه، نیاز به کسب رتبه تک رقمی دارد. البته با رتبه دورقمی هم امکان پذیر است ولی احتمالا با رتبه دورقمی با در نوبت شبانه دانشگاه تهران تحصیل کنید. فرق آن هم با نوبت روزانه این هست که در نوبت شبانه باید شهریه پرداخت شود.

اینکه شما مثلا با رتبه 18 بتوانید در دانشگاه تهران و در نوبت روزانه قبول شوید کاملا به این بستگی دارد که رتبه های بالاتر یعنی رتبه های 1 تا 17 کدام دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده باشند. برای مثال ممکن است از رتبه 1 تا 17 بعضی از افراد بخواهند در شهر خودشان تحصیل کنند و مثلا کسی که در مشهد زندگی می کند شاید دانشگاه فردوسی مشهد را برای تحصیل در مقطع ارشد صنایع غذایی انتخاب کند. این شانس قبولی را برای شما که دوست دارید، ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران، بخوانید بیشتر میکند.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100آموزش تکنولوژی قند با رتبه 2 کنکور

 

سرمایه گذاری روی خود

موفقیت در کنکور ارشد صنایع غذایی

برای موفقیت در کنکور ارشد صنایع غذایی نیاز به برنامه ریزی، تلاش و پشتکار است. همینطور عامل بسیار مهم دیگر داشتن یک منبع مطالعه درست برای کنکور ارشد می باشد. زمانی که شما یک منبع مطالعه مشخص برای مطالعه دارید، این باعث میشود تا از سردرگمی های احتمالی دور شوید. مشکلی که برای خیلی از دوستان پیش می آید این است که منابع متعدد و کتاب های مختلفی را مطالعه می کنند ولی در نهایت به نتیجه ای دست پیدا نمی کنند.

برای مثال برای درس میکروبیولوژی مواد غذایی به شما منابع زیر معرفی میشود:

1-کتاب میکروبیولوژی مواد غذایی مدرن، تالیف جیمزمانرو جی

۲- کتاب میکروبیولوژی مواد غذایی، تالیف ویلیام کارول فریزیر و دنیس وستهاف

احتمالا خواندن این دو کتاب سنگین کمی خسته کننده است. این باعث میشود بسیاری از دانشجویان به راحتی درس میکروبیولوژی مواد غذایی را کنار می گذارند و آن را از کنکور ارشد صنایع غذایی حذف می کنند. یا مثال دیگر از درس اصول مهندسی صنایع غذایی و اصول طراحی کارخانجات. احتمالا درس های زیر برای کنکور ارشد صنایع غذایی پیشنهاد میشود:

1- اصول طراحی كارخانجات، دكتر شاهدی

2 – اصول طراحی كارخانجات، دكتر كلباسی، دكتر محمد حسین حسینی

3 – کتاب مبانی اصول مهندسی صنایع غذایی، تالیف سید کمال الدین رضوی، انتشارات عمیدی.

تمامی کتاب های نام برده شده در این دو درس، همینطور در دروس دیگر جزء بهترین کتاب ها هستند و بی شک اساتید بزرگواری، نویسنده این کتاب ها می باشند. اما برای کنکور ارشد، خواندن حجم زیادی از کتاب های مختلف آن هم برای 12 درس تخصصی صنایع غذایی، باعث سردرگمی میشود.

این مقاله رو از دست نده:  بهترین دانشگاه های صنایع غذایی ایران

اما در دوره آموزشی تخصصی کنکور ارشد صنایع غذایی علم فود درسی مثل اصول مهندسی صنایع غذایی تنها در حدود 6 ساعت آموزش داده شده است. و سعی شده مهم ترین مطالب در این پک تخصصی آموزش داده شود. پس اگر شما تنها یک منبع درست و مشخص برای مطالعه داشته باشید، درصد موفقیت در کنکور ارشد صنایع غذایی افزیش می یابد.

دوره جامع آموزش کنکور صنایع غذایی که توسط مجموعه علم فود تهیه شده است، مجموعه ای از مطالب مهم در کنکور می باشد. البته مطالبی که دانستن آنها برای یک مهندس صنایع غذایی لازم و ضروری است. مجموعه علم فود برای تمام دوستانی که دانشجوی دوره آموزشی جامع هستند پشتیبانی دارد و پاسخگوی همه سوالات خواهد بود. همینطور برای تست زنی و تحلیل تست‎های کنکور ارشد صنایع غذایی نیز در مجموعه علم فود برنامه مشخصی وجود دارد.

دوره آموزشی جامع کنکور ارشد صنایع غذایی

شاید این سوال تا حالا برای شما پیش اومده باشه که چجوری بعضی از افراد رتبه برتر میشوند؟ چگونه میتونم رتبه تک رقمی بیارم؟ چجوری میتونم دانشگاه خوب قبول بشم؟ چجوری میتونم مسیر پژوهش و هیئت علمی شدن رو طی کنم؟ و سوالاتی از این قبیل. قطعا برای رسیدن به هر موفقیتی باید تلاش کرد. برای قبولی در کنکور هم باید اول هدف گذاری کنید، خوب مطالعه و برنامه ریزی کنید، از منابع خوب و درست استفاده کیند و برای رسید به هدفتون تلاش و استمرار داشته باشید و خسته نشید.

شاید در مسیر مطالعه برای شما پیش اومده باشه که دوست داشته باشید منابعی که یک رتبه برتر خونده رو شما هم بخونید یا بتونید مشاوره درست بگیرید. علم فود برای اولین بار یک دوره آموزشی جامع کنکور ارشد صنایع غذایی که برای دکتری هم مناسب هست تهیه کرده که در کنار اموزش مشاوره و پشتیبانی هم داره.

این مقاله رو از دست نده:  آموزش تکنولوژی روغن های خوراکی با رتبه2کنکور

این دوره حدود ۱۰۰ ساعت آموزش است که شامل آموزش ۱۲ درس تخصصی صنایع غذایی و تحلیل سوالات کنکور ارشد صنایع غذایی سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۱ می باشد. در واقع مجموعه مطالبی است که برای کسب رتبه عالی در کنکور ارشد صنایع غذایی و همینطور کسب رتبه عالی در کنکور کنترل کیفیت مواد غذایی کافی می باشد.

در این دوره آموزشی ابتدا دروس آموزش داده شده و سپس به تحلیل سوالات کنکور پرداخته است. دانشجویان دوره جامع بعد از اتمام و تسلط بر دروس در آمون های آنلاین که شامل آزمون های کنکور به ترتیب سال است شرکت میکنند و سپس بعد از هر آزمون میتوانند تحلیل سوالات را ببیننند و نکات را یادداشت و دروس را مجددا مرور کنند.

آموزش کنکور ارشد صنایع غذایی

دوست عزیز علم فودی اگر می خوای از دوره های تخصصی که علم فود برگزار میکنه باخبر بشی و کلی مطلب علمی در زمینه صنایع غذایی یاد بگیری علم فود رو در اینستاگرام هم دنبال کن (کافیه روی عکس زیر کلیک کنی تا وارد پیج علم فود بشی):

اینستاگرام علم فود

علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 3 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

به فایل این مقاله احتیاج داری؟

مقالات سایت علم فود قابل کپی نیستند و در صورت نیاز به فایل متنی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به تهیه آن کنید، توضیحات زیر را با دقت بخوانید.

برای تهیه فایل PDF این مقاله کافیه مراحل زیر رو انجام دهید:

  • وارد لینک پرداخت شوید
  • اطلاعات خودتون رو به صورت صحیح وارد کنید
  • ***در فرم پرداخت لینک مقاله مورد نظر خود را وارد نمائید*** (در صورت وارد نکردن لینک، هیچ فایلی برای شما ارسال نخواهد شد)
توجه کنید که فایل PDF همین مقاله برای شما ارسال خواهد شد. و هیچ محتوای بیشتری نسبت به این مقاله ارسال نخواهد شد. (این قابلیت برای کسانی است که نیاز به فایل محتوا جهت ارائه در دانشگاه یا مقالات دارند است)

با توجه به اینکه فرآیند ارسال به صورت دستی انجام میشود، ممکن است این فرآیند تا چند ساعت زمان بر باشد به همین جهت پس از پرداخت میتوانید از طریق آیکون پشتیبانی که در انتهای صفحه مشاهده میکنید، پیگیری های لازم را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

  • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
  • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
  • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
  • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی