رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی+توضیحات رتبه2 کنکور

رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی چیست؟ قبولی در کنکور ارشد صنایع غذایی به چه صورت است؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی🌹. ممنونیم که علم فود رو برای برای پیدا کردن پاسخ سوالاتتان در مودر رتبه قبولی کنکور ارشد صنایع غذایی و چگونگی قبولی در ارشد صنایع غذایی انتخاب کردید. تا پایان این مقاله با علم فود همراه باشید😊.

قبولی ارشد صنایع غذایی در دانشگاه تهران

 من مائده سادات هاشمی هستم. دانشجوی ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران. در سال 1398 موفق به کسب رتبه 2 در کنکور ارشد صنایع غذایی و کسب رتبه 1 در کنکور کنترل کیفیت مواد غذایی شدم. در حال حاضر مدرس دانشگاه هستم و از سوابق تدریسم میتوانم به آموزش شیمی مواد غذایی 1 در سایت فرادرس اشاره کنم. من و همکاران در مجموعه علم فود، پک آموزشی را تهیه کردیم تحت عنوان پک تخصصی کنکور صنایع غذایی. این پک شامل 11 درس تخصصی هست که در کنکور ارشد صنایع غذایی از آنها سوال مطرح میشود.مدرس هر 11 درس خودم هستم.

در این پک آموزش، مطالبی تدریس شده است که به شما کمک میکند در کنکور ارشد صنایع غذایی، رتبه بسیار خوبی کسب کنید و بتوانید در دانشگاه های خوب ایران تحصیل کنید. در واقع تمام مطالبی را که خودم برای کنکور مطالعه کردم و همینطور نکات مهمی دیگر که با مطالعات متعدد به دست آمد را در این پک تخصصی آموزش دادم.

برای آشنایی با دوره های تخصصی علم فود و مدرس دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره رایگان کنکور ارشد صنایع غذایی

 

رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی

برای قبولی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی برخلاف کارشناسی نیاز به رتبه های تک رقمی و دو رقمی است. البته تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد هم در هر رشته تخصصی بسیار کمتر از کارشناسی می باشد. برای مثال برای قبولی در ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران، آن هم در نوبت روزانه، نیاز به کسب رتبه تک رقمی دارد. البته با رتبه دورقمی هم امکان پذیر است ولی احتمالا با رتبه دورقمی با در نوبت شبانه دانشگاه تهران تحصیل کنید.فرق آن هم با نوبت روزانه این هست که در نوبت شبانه باید شهریه پرداخت شود.

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا100 آموزش تکنولوژی غلات با رتبه 2کنکور

اینکه شما مثلا با رتبه 18 بتوانید در دانشگاه تهران و در نوبت روزانه قبول شوید کاملا به این بستگی دارد که رتبه های بالاتر یعنی رتبه های 1 تا 17 کدام دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده باشند. برای مثال ممکن است از رتبه 1 تا 17 بعضی از افراد بخواهند در شهر خودشان تحصیل کنند و مثلا کسی که در مشهد زندگی می کند شاید دانشگاه فردوسی مشهد را برای تحصیل در مقطع ارشد صنایع غذایی انتخاب کند. این شانس قبولی را برای شما که دوست دارید، ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران، بخوانید بیشتر میکند.

سرمایه گذاری روی خود

موفقیت در کنکور ارشد صنایع غذایی

برای موفقیت در کنکور ارشد صنایع غذایی نیاز به برنامه ریزی، تلاش و پشتکار است. همینطور عامل بسیار مهم دیگر داشتن یک منبع مطالعه درست برای کنکور ارشد می باشد. زمانی که شما یک منبع مطالعه مشخص برای مطالعه دارید، این باعث میشود تا از سردرگمی های احتمالی دور شوید. مشکلی که برای خیلی از دوستان پیش می آید این است که منابع متعدد و کتاب های مختلفی را مطالعه می کنند ولی در نهایت به نتیجه ای دست پیدا نمی کنند.

برای مثال برای درس میکروبیولوژی مواد غذایی به شما منابع زیر معرفی میشود:

1-کتاب میکروبیولوژی مواد غذایی مدرن، تالیف جیمزمانرو جی

۲- کتاب میکروبیولوژی مواد غذایی، تالیف ویلیام کارول فریزیر و دنیس وستهاف

احتمالا خواندن این دو کتاب سنگین کمی خسته کننده است. این باعث میشود بسیاری از دانشجویان به راحتی درس میکروبیولوژی مواد غذایی را کنار می گذارند و آن را از کنکور ارشد صنایع غذایی حذف می کنند…

این مقاله رو از دست نده:  صفر تا 100آمورش تکنولوژی قند با رتبه 2 کنکور

یا مثال دیگر از درس اصول مهندسی صنایع غذایی و اصول طراحی کارخانجات. احتمالا درس های زیر برای کنکور ارشد صنایع غذایی پیشنهاد میشود:

1- اصول طراحی كارخانجات، دكتر شاهدی

2 – اصول طراحی كارخانجات، دكتر كلباسی، دكتر محمد حسین حسینی

3 – کتاب مبانی اصول مهندسی صنایع غذایی، تالیف سید کمال الدین رضوی، انتشارات عمیدی.

تمامی کتاب های نام برده شده در این دو درس، همینطور در دروس دیگر جزء بهترین کتاب ها هستند و بی شک اساتید بزرگواری، نویسنده این کتاب ها می باشند. اما برای کنکور ارشد، خواندن حجم زیادی از کتاب های مختلف آن هم برای 11 درس تخصصی صنایع غذایی، باعث سردرگمی میشود. اما در پک تخصص صنایع غذایی علم فود برای کنکور اشد درسی مثل اصول مهندسی صنایع غذایی تنها در حدود 6 ساعت آموزش داده شده است. و سعی کردم مهم ترین مطالب را در این پک تخصصی آموزش دهم. پس اگر شما تنها یک منبع درست و مشخص برای مطالعه داشته باشید، درصد موفقیت در کنکور ارشد صنایع غذایی افزیش می یابد.

پک تخصصی آموزش کنکور صنایع غذایی که توسط مجموعه علم فود تهیه شده است، مجموعه ای از مطالب مهم در کنکور می باشد. البته مطالبی که دانستن آنها برای یک مهندس صنایع غذایی لازم و ضروری است. من و همکارانم در مجموعه علم فود تمام دوستانی که پک اموزشی را تهیه می نمایند، پشتیبانی می کنیم و پاسخگوی تمامی سوالات آنها خواهیم بود. همینطور برای تست زنی و تحلیل تست‎های کنکور ارشد صنایع غذایی نیز در مجموعه علم فود برنامه شخصی داریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پک طلایی کنکور ارشد صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

آموزش کنکور ارشد صنایع غذایی

علم فود

این مقاله رو از دست نده:  آموزش مکانیک سیالات در صنایع غذایی|کنکور ارشد

علم فود در شبکه های اجتماعی

فهرست مطالب

سایر مقالات علم فود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *