آموزش اصول نگهداری مواد غذایی|رتبه برتر شو

آموزش اصول نگهداری مواد غذایی. چه منابعی را برای درس اصول نگهداری مواد غذایی کنکور ارشد صنایع غذایی بخوانم؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی🌹. ممنون که علم فود رو برای پیدا کردن پاسخ سوال هایتان درمورد آموزش اصول نگهداری مواد غذایی انتخاب کردید. تا پایان این مطلب با علم فود همراه باشید😊.

آموزش اصول نگهداری مواد غذایی کنکور ارشد صنایع غذایی

درس اصول نگهداری مواد غذایی از جمله درس های تخصصی رشته صنایع غذایی و همچنین از دروس مهمی است که از آن در کنکور ارشد و دکتری صنایع غذایی، سوال طرح میشود. این درس شامل مجموعه مطالبی است که به روش های مهم نگهداری مواد غذایی ازجمله حرارت دهی، خشک کردن، انجماد، تغلیظ، پرتودهی، استفاده از نگهدارنده های شیمیایی و… اشاره دارد. همچنین انواع خشک کن ها،  مراحل خشک کردن مواد غذایی، دسته بندی مواد غذایی از نظر فسادپذیری نیز در این درس مورد بررسی قرار می گیرد.

پک آموزشی تخصصی علم فود برای کنکور ارشد صنایع غذایی، شامل 11 درس است که یکی از این دروس، اصول نگهداری مواد غذایی است. در این درس به تمام نکات و مطالب مهمی که نیاز است برای پاسخ به سوالات کنکور و دکتری صنایع غذایی بدانید، اشاره شده است. مدرس این دوره آموزشی، خانم مائده سادات هاشمی هستند. ایشان دانشجوی ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران و همینطور مدرس دانشگاه می باشند. از سوابق تدریس ایشان می توان به آموزش شیمی مواد غذایی1 در سایت فرادرس اشاره کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزشی اصول نگهداری مواد غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی اصول نگهداری مواد غذایی

رتبه برتر شو (کنکور ارشد صنایع غذایی)

خانم مائده سادات هاشمی در سال 1398، موفق به کسب رتبه دوم در آزمون کارشناسی ارشد صنایع غذایی و کسب رتبه اول در آزمون کنترل کیفیت مواد غذایی شدند. ایشان و دیگر همکاران در مجموعه علم فود، یک دوره آموزشی تحت عنوان آموزش تخصصی کنکور ارشد صنایع غذایی آماده کرده اند. که در این دوره تمام مطالب مهم از 11 درس تخصصی که در کنکور ارشد و دکتری صنایع غذایی، از آنها سوال طرح میشود را تدریس کردند.

این مقاله رو از دست نده:  برای ارشد صنایع غذایی چی بخونم؟از زبان رتبه 2 کنکور

آنچه شما از آموزش های این دوره تخصصی بهره مند میشوید، کمک میکند تا مسیر رتبه برتر شدن و قبولی در یک دانشگاه خوب را بسیار راحت تر طی کنید. این دوره آموزشی به صورت کاملا ویدیویی (آفلاین) تهیه شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پک طلایی کنکور ارشد صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

آموزش کنکور ارشد صنایع غذایی

نگاهی بر درس اصول نگهداری مواد غذایی

نگهداری مواد غذایی، یکی از مسائل مهم در صنایع غذایی است. اینکه با چه روش های عمر مواد غذایی افزایش یابد، در صنعت دارای اهمیت زیادی است. امروزه از روش هایی مانند خشک کردن، انجماد؛ تغلیظ، پرتودهی، نگهدارنده های طبیعی و شیمیایی، مواد قندی و نمک برای نگهداری مواد غذایی استفاده میشود.

 

خشک کردن مواد غذایی

یکی از راه‌های افزایش زمان نگهداری مواد غذایی، استفاده از فرآیند خشک کردن می باشد. در آموزش اصول نگهداری مواد غذایی ارائه شده در سایت علم فود، فرآیند خشک کردن، نکات کنکوری مربوط به این مبحث و انواع خشک کن های مواد غذایی، به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است. خشک کن هایی که در این درس مورد بررسی قرار گرفته است، شامل موارد زیر است:

اصول نگهداری مواد غذایی|انواع خشک کن های مواد غذایی

 

 

روش های انجماد مواد غذایی

سرما و انجماد، یکی دیگر از روش های نگهداری مواد غذایی است. امروزه از این روش، برای افزایش ماندگاری برخی از محصولات استفاده میشود. در آموزش درس اصول نگهداری مواد غذایی در سایت علم فود به صورت کامل و جامع انواع روش های انجماد و نکات مهم کنکوری مربوط به این مبحث مورد بررسی قرار گرفته است. برخی از انواع فریزرها و روش های انجماد شامل موارد زیر است:

این مقاله رو از دست نده:  آموزش تکنولوژی روغن های خوراکی با رتبه2کنکور

آموزش درس اصول نگهداری مواد غذایی

 

پرتودهی مواد غذایی

یکی دیگر از مباحث مهمی که در درس اصول نگهداری مواد غذایی مطرح میشود، پرتودهی مواد غذایی است. در آموزش اصول نگهداری در سایت علم فود نکات مربوط به پرتودهی مواد غذایی به طورکامل مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین شما میتوانید درس میکروبیولوژی مواد غذایی و اصول نگهداری مواد غذایی را به صورت یک پک تهیه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی عکس زیر کلیک کنید:

آموزش میکروبیولوژی مواد غذایی و اصول نگهداری مواد غذایی

علم فود

علم فود در شبکه های اجتماعی

فهرست مطالب

سایر مقالات علم فود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.