تا 700 هزار تومان تخفیف برای دوره های منتخب

جشنواره بـهاره علم فود

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

صفر تا 100دوره های تخصصی صنایع غذایی

دوره های تخصصی صنایع غذایی شامل چه دوره هایی است؟ کدوم دوره های تخصصی صنایع غذایی رو بهتر هست بگذرونم؟ سلام به شما دوست عزیز علم فودی. ممنونیم که علم فود رو برای آشنایی با دوره های تخصصی مهندسی صنایع غذایی انتخاب کردید. برای آشنایی با این دوره ها و افزایش علم و مهارت خودتان در رشته صنایع غذایی با علم فود همراه باشید.

 

دوره های تخصصی صنایع غذایی

دوره های تخصصی صنایع غذایی شامل دوره هایی است که مهندسان صنایع غذایی بعد از گذراندن انها علم و مهارتشان افزایش یابد و با استفاده از علومی که در این دوره ها آموزش می بینند بتوانند سطح کیفی کار خود را در هر جایگاه شغلی و سطح علم خود را در هر مقطع تحصیلی افزایش دهند و یادگیری بیشتر باعث رشد و ترقی آنها گردد.

مجموعه علم فود به عنوان همکار آموزشی سازمان غذا و دارو دوره هایی تخصصی مهارت محور و علمی در زمینه صنایع غذایی و صنعت غذا در بستر اپلیکیشن و به صورت ویدیویی همراه با ارائه گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو و امتیاز گذراندن دوره های تخصصی تهیه کرده است. در ادامه با دوره های تخصصی صنایع غذایی که در سایت علم فود ارائه شده است آشنا میشویم:

 

دوره تخصصی بدو استخدام مسئولین فنی صنایع غذایی

یکی از دوره های تخصصی صنایع غذایی که در سایت علم فود ارائه شده است، دوره مسئولین فنی صنایع غذایی می باشد. این دوره یکی از دوره ها ضروری برای مسئولین فنی هست که به تازگی وارد صنعت غذا شده اند و قصد دارند در جایگاه مسئول فنی صنایع غذایی در یک واحد تولیدی مشغول به کار شوند.

یا افرادی که هنوز در جایی مشغول به کار نشده اند اما قصد دارند با وظایف مسئولین فنی و قوانین حاکم بر صنعت غذا آشنا شوند. بعد از گذراندن این دوره گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز ارائه میشود. برای آشنایی بیشتر با این دوره و سرفصل های آموزش داده شده بر روی عکس زیر کلیک کنید :

دوره های تخصصی صنایع غذایی، دوره تخصصی مسئول فنی

 

دوره تخصصی آزمایشگاه شیمی مواد غذایی

یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی دوره آموزش کنترل کیفیت شیمی مواد غذایی است. با توجه به اینکه دسترسی افراد و دانشجویان گاهی به آزمایشگاه و یادگیری عملی ممکن نیست، تیم علم فود این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است. دروه آزمایشگاه شیمی مواد غذایی به صورت عملی در آزمایشگاه همکار غذا و دارو و سازمان دامپزشکی ضبط شده است.

این مقاله رو از دست نده:  کاربرد اکستروژن در صنایع غذایی

به این معنا که در این دوره ابتدا اصول کار در آزمایشگاه شیمی و نحوه استاندارد خوانی آموزش داده شده و سپس آزمون های مهم مواد غذایی در آزمایشگاه به صورت عملی انجام و ضبط شده است. بعد از گذراندن این دوره امکان دریافت گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو و دریافت 10 امتیاز وجود دارد. برخی از آزمون هایی که به صورت عملی در دوره آزمایشگاه شیمی آموزش داده شده شامل موارد زیر است:

 • آموزش عملی انداره گیری رطوبت مواد غذایی
 • آموزش عملی اندازه گیری نمک مواد غذایی
 • آموزش عملی اندازه گیری پروتئین مواد غذایی
 • آموزش عملی اندازه گیری چربی مواد غذایی
 • آموزش عملی اندازه گیری قند کل و قندهای احیاکننده در مواد غذایی
 • آموزش عملی اندازه گیری فیبر خام
 • آموزش عملی اندازه گیری کلسیم در مواد غذایی

برای مشاهده تمام سرفصل های آموزش داده شده در این دوره تخصصی صنایع غذایی، بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره-های-تخصصی-صنایع-غذایی،-دوره-آزمایشگاه-و-کنترل-کیفیت-شیمی-مواد-غذایی

 

دوره تخصصی آزمایشگاه میکروبی مواد غذایی

یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی که توسط سایت علم فود رائه شده است، دوره کنترل کیفیت میکروبی مواد غذایی است. در این دوره هم مانند دوره آزمایشگاه شیمی مواد غذایی، ابتدا اصول کار در آزمایشگاه میکروبی و نحوه تحلیل استانداردها و سپس آزمون های عملی آموزش داده شده است.

بعد از گذراندن این دوره نیز امکان دریافت گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 10 امتیاز وجود دارد. برخی از آزمون ها و آموزش های عملی در این دوره تخصصی صنایع غذایی شامل موارد زیر است:

 • آموزش عملی ساخت انواع محیط کشت
 • آموزش رقت سازی
 • آموزش عملی استریلیزاسیون در آزمایشگاه میکروبی
 • آموزش آزمون عملی شمارش یا توتال کانت
 • آموزش عملی شمارش کلیفرم ها
 • آموزش عملی شمارش کلستریدیوم ها
 • آموزش عملی پایش بهداشت هوا، سطوح و کارکنان

برای مشاهده تمام سرفصل های آموزش داده شده در این دوره تخصصی صنایع غذایی، بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره-های-تخصصی-صنایع-غذایی،-آموزش-کنترل-کیفیت-میکروبی-مواد-غذایی

 

دوره تخصصی فرمولاسیون نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی

یکی دیگر از دوره های تخصص صنایع غذایی که توسط سایت علم فود ارائه شده است، دوره آموزشی فرمولاسیون نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی می باشد. یادگیری فرمولاسیون محصولات مختلف یکی از موارد ضروری برای تولید یک محصول خوب و با کیفیت است.

این مقاله رو از دست نده:  شیرین کننده های مصنوعی در صنایع غذایی

فرمولاسیون به این معناست که بدانیم برای تولید یک محصول چه ترکیبات و چه اجرایی با چه نسبت هایی و با چه شرایطی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند و تاثیر آنها بر سلامتی انسان چگونه خواهد بود.

 یکی از محصولات خاص، نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی است که در این دوره اصول و مبانی فرموله کردن این نوع نوشیدنی ها آموزش داده شده است. بعد از گذراندن این دوره امکان دریافت گواهی مورد تایید سازمان غذا و دارو با 5 امتیاز وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این دوره تخصصی صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره های تخصصی صنایع غذایی، فرمولاسیون-نوشیدنی-های-انرژی-زا-و-ورزشی

 

دوره آموزشی اصول و مبانی شیمی مواد غذایی

یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی سایت علم فود، دوره آموزشی شیمی مواد غذایی است. در این دوره، شیمی مواد غذایی 1 و 2 آموزش داده شده است. با گذراندن این دوره بر درس شیمی مواد غذایی مسلط خواهید شد و مفاهیم شیمی را که پایه فرمولاسیون مواد غذایی نیز هست را به خوبی یاد می گیرید. همچنین این دوره برای آزمون ارشد و دکتری بسیار مفید است و توسط رتبه برتر آزمون ارشد آموزش داده شده است. برای آشنایی با این دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره-های-تخصصی-صنایع-غذایی،-آموزش-شیمی-مواد-غذایی

 

دوره آموزشی تکنولوژی های مواد غذایی

از دیگر دوره های تخصصی صنایع غذایی سایت علم فود، دوره تکنولوژی های مواد غذایی است که شامل 5 تکنولوژی قند، روغن، غلات، لبنیات و کنسرو می باشد. دوره تکنولوژی های مواد غذایی برای یادگیری اصول تولید در این واحد های صنعتی و آشنایی با صنایع روغن، قند، لبنیات، غلات و کنسرو که جزء صنایع  مادر هستند مفید است. همچنین از این دروه ها میتوان برای آزمون ارشد و دکتری نیز بهره برد. این دوره ها به صورت دوره جامع تکنولوژی و دوره ها تک ارائه شده است. برای آشنایی بیشتر با دوره ها بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره-های-تخصصی-صنایع-غذایی،-دوره-تکنولوژی-مواد-غذایی

 

دوره آموزشی اصول مهندسی و طراحی کارخانجات صنایع غذایی

یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی سایت علم فود، دوره اصول مهندسی صنایع غذایی و دوره اصول طراحی کارخانجات صنایع غذایی می باشد. این دو دوره که در قالب یک دوره نیز ارائه شده است اصول و مبانی مهندسی صنایع غذایی را اموزش میدهد.در این دوره مفاهیم مهم مهندسی به زبانی ساده و گویا تدریس شده است. همچنین در این دوره حل مسائل مختلف مهندسی به صورت کاربردی را یاد خواهید گرفت.

این مقاله رو از دست نده:  کاربرد اسانس های خوراکی در صنایع غذایی

در دوره اصول طراحی نیز نکات مهم اصولطراحی کارخانجات صنایع غذایی آموزش داده شده است.این دوره هم مناسب یادگیری درس مهندسی و طراحی و هم مفید برای آزمون ارشد و دکتری است. برای آشنایی بیشتر با این دوره های تخصصی صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره-های-تخصصی-صنایع-غذایی،-دوره-آموزشی-اصول-مهندسی-و-اصول-طراحی-کارخانجات-صنایع-غذایی(1)

 

دوره آموزشی میکروبیولوژی و اصول نگهداری مواد غذایی

یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی سایت علم فود، دوره میکروبیولوژی مواد غذایی و دوره اصول نگهداری مواد غذایی است. در دوره اصول نگهداری مواد غذایی تمام مبحث مهم این درس آموزش داده شده است. در درس میکروبیولوژی مواد غذایی نیز مباحث مهم میکروبیولوژی که در آزمون ارشد اهمیت دارد تدریس شده است. برای آشنایی با سرفصل ها و نمونه ویدیوهای این دوره ها بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تخصصی میکروبیولوژی مواد غذایی

دوره تخصصی اصول نگهداری مواد غذایی

 

دوره آموزشی زبان تخصصی صنایع غذایی

یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی سایت علم فود، دوره آموزشی زبان تخصصی صنایع غذایی است. در این دوره کلمات پرکاربرد در متون تخصصی صنایع غذایی و مقالات تخصصی صنایع غذایی آموزش داده شده است. همچنین در این دوره نحوه تحلیل متون تخصص صنایع غذایی و پاسخ به سوالات زبان تخصصی ارشد و دکتری تدریس شده است. برای آشنایی با سرفصل ها و نمونه ویدیوهای این دوره ها بر روی عکس زیر کلیک کنید:

زبان تخصصی صنایع غذایی

 

دوره تحلیل سوالات ارشد صنایع غذایی (از سال 1390 تا 1401)

دوره تحلیل سوالات ارشد صنایع غذایی یکی دیگر از دوره های تخصصی صنایع غذایی ارائه شده توسط سایت علم فود است. در این دوره سوالات ارشد صنایع غذایی از سال 1390 تا 1401 تحلیل شده است. در تحلیل سوالات این دوره نکات مهم آزمون ارشد برای هر درس گفته شده و میتوان گفت این دوره هم آموزش نکات مهم و نحوه تحلیل سوالات و هم آموزش نحوه تست زنی است.برای آشنایی با سرفصل ها و نمونه ویدیوهای این دوره ها بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره تحلیل سوالات کنکور ارشد صنایع غذایی

 

دوست عزیز علم فودی، سایت علم فود، به جز دوره های تخصصی صنایع غذایی، کلی مقاله تخصصی هم در حوزه صنعت غذا و تغذیه داره. برای مراجعه و عضویت در سایت بر روی عکس زیر کلیک کنید:

سایت علم فود

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که نظرتون رو ثبت میکنید

به فایل این مقاله احتیاج داری؟

مقالات سایت علم فود قابل کپی نیستند و در صورت نیاز به فایل متنی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام به تهیه آن کنید، توضیحات زیر را با دقت بخوانید.

برای تهیه فایل PDF این مقاله کافیه مراحل زیر رو انجام دهید:

 • وارد لینک پرداخت شوید
 • اطلاعات خودتون رو به صورت صحیح وارد کنید
 • ***در فرم پرداخت لینک مقاله مورد نظر خود را وارد نمائید*** (در صورت وارد نکردن لینک، هیچ فایلی برای شما ارسال نخواهد شد)
توجه کنید که فایل PDF همین مقاله برای شما ارسال خواهد شد. و هیچ محتوای بیشتری نسبت به این مقاله ارسال نخواهد شد. (این قابلیت برای کسانی است که نیاز به فایل محتوا جهت ارائه در دانشگاه یا مقالات دارند است)

با توجه به اینکه فرآیند ارسال به صورت دستی انجام میشود، ممکن است این فرآیند تا چند ساعت زمان بر باشد به همین جهت پس از پرداخت میتوانید از طریق آیکون پشتیبانی که در انتهای صفحه مشاهده میکنید، پیگیری های لازم را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علم فود در شبکه های اجتماعی

 • مطالب تخصصی در حوزه صنایع غذایی
 • آموزش های کاربردی و عملی آزمایشـات
 • بررسی چالش خـطوط تولید مواد غذایی
 • آموزش کنکـــــور ارشد صنــــــایع غذایی