برای ارشد صنایع غذایی چی بخونم؟از زبان رتبه 2 کنکور

برای ارشد صنایع غذایی چی بخونم؟ چجوری میتونم در کنکور ارشد صنایع غذایی، رتبه تک رقمی بیاریم؟ چجوری میتونم رتبه قبولی ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران رو به دست بیارم؟

سلام به شما دوست عزیز علم فودی🌹. ممنونیم که علم فود رو برای پاسخ به سوالات انتخاب کردید. من مائده سادات هاشمی هستم و در سال 1398 موفق به کسب رتبه 2 در رشته مهندسی صنایع غذایی و کسب رتبه 1 در آزمون کنترل کیفیت شدم. در حال حاضر مدرس دانشگاه هستم و از سوابق تدریسم میتوانم به آموزش شیمی مواد غذایی 1 در سایت فرادرس اشاره کنم. در این مقاله قصد دارم تا بهترین مسیر را به شما دوست عزیز برای کسب یک رتبه عالی و قبولی در بهترین دانشگاه های ایران در رشته صنایع غذایی نشان دهم.

برنامه ریزی برای کنکور ارشد صنایع غذایی 1400 و 1401

آنچه که واضح و مشخص است این است که برای کسب یک موفقیت و رسیدن به بهترین چیزها، باید برنامه ریزی و پشتکار داشته باشیم و به صورت خیلی هدفمند حرکت کنیم. به طورکلی برنامه ریزی کردن برای کنکور ارشد با کنکور کارشناسی متفاوت است. چرا که در کنکور ارشد، شما به احتمال زیاد قصد دارید رشته تخصصی خودتان را ادامه دهید و به دلیل اینکه تعداد شرکت کنندگان در آزمون نیز کمتر میشود، احتمال رتبه برتر شدن افزایش می یابد.

اما اینطور نیست که کسب رتبه تک رقمی در کنکور کارشناسی ارشد صنایع غذایی و یا دکتری به همین سادگی باشد. قطعا به مطالعه و برنامه ریزی درست نیاز دارد. خیلی از دوستان دنبال منابع متعدد برای مطالعه هستند و این باعث سردرگمی آن ها میشود. مثلا برای درس میکروبیولوژی مواد غذایی چندین منبع دارند. یا برای درس اصول مهندسی صنایع غذایی چندین کتاب را می خواهند مطالعه کنند و شاید این در نهایت باعث شود تا تمرکز شما برای مطالعه کمتر شود.

این مقاله رو از دست نده:  آموزش میکروبیولوژی مواد غذایی|رتبه برتر شو

خیلی از دوستان که به خود من مراجعه کردند، بعد از یک دوره زمانی کوتاهِ مطالعه، درس خواندن را کنار گذاشتند و از شرکت در آزمون ارشد صرف نظر کردند. یا برخی از دوستان به من می گفتند که کنکور ارشد صنایع غذایی را شرکت کردم اما نتوانستم رتبه خوبی کسب کنم و یک دانشگاه خوب دولتی قبول شوم.

 

یادگیری مثل آب خوردن

رتبه لازم برای قبولی در ارشد صنایع غذایی

همانطور که میدانید مقطع ارشد برخلاف کارشناسی به میزان خیلی کمتری دانشجو می پذیرد. برای مثال اگر شما بخواهید ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران، آن هم در نوبت روزانه قبول شوید، باید رتبه تک رقمی بیاورید. دانشگاه تهران، هرسال در دو گرایش ارشد صنایع غذایی، دانشجو می پذیرد. سال 1398 که بنده در دانشگاه تهران قبول شدم، دو گرایش مهندسی صنایع غذایی و گرایش بیوتکنولوژی ارائه شد. و در هر گرایش 4 دانشجو در نوبت روزانه و 4 دانشجو در نوبت شبانه پذیرش شدند. که بنده، گرایش مهندسی صنایع غذایی را انتخاب کردم.  در سال 1397 هم دانشگاه تهران در دو گرایش فناوری مواد غذایی و شیمی مواد غذایی دانشجو پذیرفت.

به طورکلی تا رتبه حدود 50 میتوانید در دانشگاه های دولتی در نوبت روزانه قبول شوید. تا رتبه حدود 80 هم در نوبت شبانه دانشگاه های دولتی امکان قبولی در ارشد صنایع غذایی وجود دارد. همانطور که اشاره کردم رتبه لازم برای قبولی در ارشد صنایع غذایی دانشگاه تهران بین رتبه 1 تا 10 می باشد که امکان پذیرش در نوبت روزانه این دانشگاه را برای شما فراهم می آورد.

برای ارشد صنایع غذایی چی بخونم؟(منابع ارشد صنایع غذایی)

خب حالا قصد دارم به این سوال اصلی شما یعنی برای ارشد صنایع غذایی چی بخونم و یا معرفی منابع ارشد صنایع غذایی پاسخ دهم. کاری که مجموعه علم فود انجام داده است، تهیه کردن یک پک کامل آموزشی از دروس تخصص صنایع غذایی هست. این پک آموزشی شامل موارد زیر می باشد:

این مقاله رو از دست نده:  بهترین دانشگاه های صنایع غذایی ایران

برای ارشد صنایع غذایی چی بخونم

مدرس هر 11 درس پک تخصصی کنکور ارشد صنایع غذایی هم خودم هستم. این  پک آموزشی که کل دروس در 50ساعت جمع بندی شده است، در واقع مجموعه مطالبی است که برای کسب رتبه تک رقمی در کنکور ارشد صنایع غذایی و همینطور کسب رتبه تک رقمی در کنکور کنترل کیفیت مواد غذایی کافی می باشد. درواقع در این پک آموزشی، سعی شده است تا هر آنچه که لازم است، تا به شما کمک کند در یک دانشگاه بسیار خوب با یک رتبه عالی قبول شوید، آموزش داده شده است.

تهیه پک تخصصی علم فود برای کنکور ارشد صنایع غذایی

برای تهیه پک طلایی کنکور ارشد صنایع غذایی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

آموزش کنکور ارشد صنایع غذایی

همچنین برای آشنایی بیشتر با دوره های تخصصی علم فود و مدرس دوره بر روی عکس زیر کلیک کنید:

دوره رایگان کنکور ارشد صنایع غذایی

 

در دروه رایگان به سوالات زیر پاسخ داده شده است:

قبولی کنکور ارشد صنایع غذایی و کنترل کیفیت مواد غذایی

تعداد شرکت کنندگان ارشد صنایع غذایی

معمول  تعداد شرکت کنندگان ارشد کنکور ارشد صنایع غذایی سالانه بین 3 تا 4 هزارنفر می باشد. به هرحال تعداد شرکت کنندگان در کنکور ارشد متغیر است اما به طور میانگین آزمون ارشد صنایع غذایی بین 3 تا 4 هزار شرکت کننده دارد.

رتبه‌های قبولی کارشناسی ارشد صنایع غذایی

در ادامه به دو نمونه از رتبه‌های قبولی کارشناسی ارشد صنایع غذایی و کارنامه قبولی در این رتبه ها اشاره میکنم. برای مشاهده کارنامه قبولی خودم در رشته صنایع غذایی و کنترل کیفیت مواد غذایی و همینطور مشاهده کارنامه‌های بیشتر بر روی عکس زیر کلیک کنید.

کارنامه رتبه 19 کنکور ارشد صنایع غذایی

کارنامه ارشد صنایع غذایی

کارنامه رتبه 41 کنکور ارشد صنایع غذایی

کارنامه نفارت برتر ارشد صنایع غذایی

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی

رشته صنایع غذایی در مقطع ارشد و دکتری 4 گرایش زیر را دارد:

  • گرایش مهندسی صنایع غذایی
  • گرایش بیوتکنولوژی
  • گرایش فناوری مواد غذایی
  • گرایش شیمی مواد غذایی
این مقاله رو از دست نده:  بسته بندی فعال

همانطور که اشاره کردم هرساله دانشگاه ها ممکن است در دو مورد از این گرایش ها، در یک گرایش و یا در هر 4 گرایش ارشد صنایع غذایی پذیرش داشته باشند. برای مثال در سال 1398 دانشگاه تربیت مدرس تنها در گرایش فناوری مواد غذایی و دانشگاه تهران در گرایش مهندسی و بیوتکنولوژی، دانشجو پذیرش کرد. در مورد اینکه بعد از قبولی و کسب یک رتبه عالی کدام گرایش را انتخاب کنید اولا به این بستگی دارد که دانشگاه موردنظر شما که میتوانید با رتبه کسب شده در آن قبول شوید کدام گرایش ها را دارد و مورد بعدی، بحث علاقه شما هست.

بله علاقه شما مهم است. مثلا در گرایش مهندسی مباحث مهندسی و نرم افزارها از واحدهای درسی تخصصی این گرایش صنایع غذایی است. و زمانی هم که بخواهید پایان نامه کار کنید بیشتر در زمینه مسائل مرتبط به مهندس صنایع غذایی پژوهش خواهید کرد. یا در مورد رشته فناوری در مورد تکنولوژی های پیشرفته هر صنعت مطالعه خواهید کرد. اگر تمایل دارید در مورد هر کدام از گرایش های ارشد صنایع غذایی اطلاعات کسب کنید تا به این سوال شما که کدام گرایش صنایع غذایی بهتر است پاسخ داده شود، پیشنهاد میکنیم، مقاله گرایش های ارشد صنایع غذایی را مطالعه کنید.

 

 

علم فود

علم فود در شبکه های اجتماعی

فهرست مطالب

سایر مقالات علم فود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.